Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Gyulladás vagy daganat?

Gyulladás vagy daganat?

Figyelt kérdés
Összetéveszthető-e a csípő-izületi gyulladás és egy daganatos betegség röntgenképe?
2017. dec. 20. 22:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem. A röntgen úgy tudom nem mutatja ki a lágyszöveti elváltozást.
2017. dec. 20. 22:50
 2/5 anonim ***** válasza:

Csontot nem érintő ízületi gyulladás nem látszik a röntgenen, max az ízületi rés lehet tágabb, ha ízületi folyadékgyülem van. Csontdaganat látszik a röntgenen, lágyrészdaganat nem .

Miért?

2017. dec. 20. 22:55
 3/5 A kérdező kommentje:

A kisfiamat vizsgálták izületi gyulladás gyanúval, egyszer ultrahanggal, kétszer röntgennel. A második röntgen után elküldtek minket MR vizsgálatra, Perthes kór (ez egy csontfejlődèsi rendellenesség, de gyógyítható) és gyulladásra utaló jelek keresése, kizàrása miatt.

Tehát valami eltérés látszik a röntgenen, én meg túlaggódó anyuka vagyok, hülye gondolatokkal :(

2017. dec. 20. 23:01
 4/5 anonim ***** válasza:

Perthes kórra az MR érzékenyebb vizsgálat a röntgennél, a combfej állapotát nézik.

Elég valószínűtlen, hogy daganatra gondolnának.

A kezelés miatt akarnak pontos vizsgálatot csinálni, azaz hogy terhelheti-e a gyerek a csípőjét.

Ne gondolkozz annyit a fejeddel:)

Jobbulást Nektek!

2017. dec. 20. 23:10
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszodat!

Igyekszem nem gondolkodni annyit a fejemmel (és semmi egyebemmel sem), de sajnos fél éves kora óta kaptunk már egy pár ijesztő diagnózist, szerencsére egyik sem jött be, de arra pont elég volt, hogy minden leletet túlparázzak.

Köszönjük a jókívánságokat is. Év elején volt ez az izületi gyulladás egy magas lázzal járó betegség után. Akkor fájlalta a csípőjét, csúnyán sántikâlt is. Kapott gyógyszert, elmúlt, azóta nem panaszkodott csípő fájdalomra, nem sántít és a reumatológián sem találtak a manuálus vizsgálat során gyulladásra utaló jelet. Csak a csípője picit kötöttebb (de születése óta) ezért biztonság kedvéért elküldtek még egy röntgenre. És ezután jött az MR.

2017. dec. 20. 23:18

Kapcsolódó kérdések:

Minden jog fenntartva © 2020, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info@gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!