Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Pánik betegség miatt magasabb...

Pánik betegség miatt magasabb a vérnyomásom?

Figyelt kérdés

Érdekes, hogyha meglátom a vérnyomás mérőt, mintha egy pohár meleg vízzel öntöttek volna nyakon, mindig izgulok, hogy magasabb lesz vérnyomácsökkentő gyógyszerek mellett, és olyankor valóban magas.

Mivel kis mama vagyok, így emiatt jelenleg kórházban vagyok, és teljesen normális a vérnyomásom, a pulzusom viszont mindig 110 felett van, ami úgyszint rossz érzést kelt bennem.

Tegnap este kerültem be, és éjfél körül, mikor aludtam volna el, mindig felriadtam, hogy alig kapok levegőt, sőt, mintha nem is kaptam volna, megpróbáltam többször vissza aludni, és ugyan így történtek a dolgok, emelett szapora szívverés, hőhullámok és szédülés is társúlt az eseménydús estémhez. Siettem is volna vérnyomást méretni, az egész osztályon senkit nem talátam, reggel mikor szóvá tettem, persze hogy lázadtak! De ez az én szerencsém. Ezelőtt sosem volt hasonló érzésem, sosem történt ilyen velem.

Na most a helyzet az, hogy otthon van két vérnyomás mérő is, az egyik bizonyítottan nagyobbat mér, azzal mértem tegnap 150 felett 3 alkalommal, a másikkal csak 140 körülieket, de mikor már a mandzsettát fel teszem magamnak mintha a józan ész elszállt volna, és csak az van előttem, hogy tuti magas lesz megint és mehetek a kórházba, be is következett. Itt bent viszont tegnap este óta, 134 volt a legnagyobb mérés. Tachyocardiát állapítottak meg, erre betalocot fogok majd kapni.

Valós a magas vérnyomásom vagy csak annyira bepánikolok, hogy amiatt ugrik meg ennyire?

Dokt hiába kérdeztem, nőgyógyászként ebben a temában nincs otthon. Mindig az van elöttem, hogyha magas akkor lehet menni a kórházba vissza és ki tudja, lehet hogy a hasamban a babákra is veszélyes.

Gondoltam ingadozásra is, de az eddigi vérnyomás értékek nem bizonyítanak ilyesmit.

Szóval jó lenne némi tanács, esetleg ha valaki volt hasonló helyzetben, tapasztalatokat szívesen meghallgatok! Bármit.


2017. dec. 22. 19:13
 1/4 A kérdező kommentje:
Senki? :(
2017. dec. 23. 09:57
 2/4 anonim ***** válasza:
Simán lehet, én hánytam is tőle.
2017. dec. 24. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Jézusom! :(
2017. dec. 24. 20:31
 4/4 anonim ***** válasza:
2017. dec. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!