Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi lehet a bajom?

Mi lehet a bajom?

Figyelt kérdés

Be van gyulladva az egyik csípőízületem. Kb 1 hónapja. Már túl vagyok egy gyulladáscsökentő gyógyszer kúrán, de ugyan úgy fáj. Amíg szedtem rendben voltam, de utána rögtön ugyan úgy fájt.

Most 20 éves vagyok.


A röntgenen elvileg semmi baj sem látszott, csak kisebb a hely a 2 csont között mint kéne és egy MR vizsgálatot javasolt a radiológus.


Háziorvos többet nem tudott mondani a dologról, mert nem ért hozzá. Ezzel nem rossz fényben akarom feltüntetni, tényleg elismerte, hogy ez nem az ő szakterülete.


Mért kérhetett MR vizsgálatot a radiológus a gyulladásra ha a röntgenen semmi sem látszott?

(mert a háziorvos azt mondta, hogy a gyulladás miatt kisebb a hely a 2 csont között)


Milyen eredménye lehet egy MR vizsgálatnak? Mit kereshetnek vele?

Az osteoporosist elvileg a röntgen kizárta.


Persze felkeresek egy ortopédust, mert a háziorvosom nem tud elküldeni MRre és ott gondolom elmondja valaki, de mi másra való a gyakori ezen szekciója ha nem ilyen kérdésekre :)



2017. dec. 27. 19:41
 1/1 anonim ***** válasza:

A röntgenen csak akkor látszik eltérés, ha vagy anatómiai probléma van (pl. csípőízületi deformitás), vagy ha olyan mértékű a gyulladás, ami már "megrágja" a csontot is. Ha a két csont közötti rés keskeny, az egy indirekt jele a porcállomány fogyásának. Mivel a porc maga gyakorlatilag átengedi a röntgensugarat, a hagyományos felvétel ennél többet nem árul el, ezért javasolt a radiológus MR-t (ami lágyabb szövetek vizsgálatára alkalmas). Ezen látható lenne a porcot érintő gyulladásos folyamat, ha van.

20 éves vagy! Ha nincs orbitális túlsúlyod, ami magyarázhatná a csípőfájdalmat, menj REUMATOLÓGUSHOZ, ne ortopédushoz! Elképzelhető, hogy autoimmun eredetű ízületi gyulladásod van, aminek rengeteg formája létezik, és ezek egy része belső szerveket is megtámadhat. Fontos, hogy legyen diagnózisod, és normális kezelést kapj.

2017. dec. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!