Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vizeletben megjelenő C vitamin...

Vizeletben megjelenő C vitamin mit jelent?

Figyelt kérdés
Kisgyerek vizeletében laborban C vitamint mutattak ki, ez mit jelent, mitől van? Kap vitamint most télen, de 80mg C vitamin van benne, gyümölcsöt egyáltalán nem hajlandó enni, semmi olyat nem eszik, amiben sok C vitamin lenne.

2018. jan. 11. 08:11
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
A C vitamin nagy része a bevétel után távozik a szervezetből, az, amit nem tud hasznosítani. Mindenki kipisili a C vitamin egy részét, ami nem szívódik fel. Olvass utána neten, leírták, hogy adott mennyiségű C vitaminból mennyi szívódik fel, ami nem az megy a pisibe.
2018. jan. 11. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

A felesleges C-vitamin a vizeletben választódik ki,biztos akkora adagot vett magához,amennyire nem volt szüksége a szervezetének.

Esetleg add neki elosztva.

2018. jan. 11. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
52%
Valaki (erősen) túladagolta neki. Nem jó, mert felnőtteknél vesekövességhez vezethet, hogy gyereknél mi van, azt nem tudni.
2018. jan. 11. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
74%

#3 Már 1 éves kisgyereknek is 90g ajánlott a C-vitaminból.

Ezt a vesekő-Cvitamin mizériát meg már évekkel ezelőtt

is alaptalannak tartották.

2018. jan. 11. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Tisztában vagyok vele, hogy a felesleges C vitamin kiürül vizeletbe.

3-asnak: Ugyan ki adagolta túl? Mire célzol?Szerinted ki ad még durva adag C vitamint egy kisgyereknewk rajtam kívül? Nem értem a választ.

Mint írtam, 80 mg van a vitaminban.

Se nekem, se másik gyereknek, senkinek a családban még soha nem mondták laborban, C vitamin van a vizeletben, pedig sajnos gyakran jár laborba pár családtag.

Ezt nem értem.Másnak is kimutatják, csak nem mondják?

2018. jan. 11. 08:55
 6/19 anonim ***** válasza:
40%
Sokat adsz neki , ennyi. Teljesen felesleges annyit neki adni.
2018. jan. 11. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Mielőtt leadtátok a mintát,azelőtt vette be?
2018. jan. 11. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
58%

Basszus talan orvost kerdezd meg..

Eszem megall.

2018. jan. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
25%
felnőtt napi igényénélél többet adsz egy kisgyereknek
2018. jan. 11. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
86%
Semmi bajt nem jelez. Az, ami nem tud hasznosulni, kiürül. Nem baj, ha többet kap, az ilyen kiegészítő formájában bevitt vitaminok legnagyobb része nem is tud rendesen felszívódni a szervezetben. Én is szedek C-vitamint, a felesleg távozik. Olyannyira, hogy Eü suliba járok, ahol múltkor a vizeleteket vizsgáltuk, többek közt én a sajátomat is, és az egyik "kísérlet" fals pozitív eredményt adott a vizeletemben lévő C-vitamin miatt. Azóta vettem otthonra vizeletvizsgáló tesztcsíkot (vizeletben található vért, fehérjét, valamint aszkorbinsavat is kimutatja sok egyéb mellett), és mindig pozitív az aszkorbinsavas "mező". Nincs semmi baja a gyerekednek, csak jól dolgozik a szervezete. :)
2018. jan. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!