Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Megint sikerült bekakilnom!...

Megint sikerült bekakilnom! Nincs epehólyagom, volt benne apró kő és emiatt kiszedték. PANASZMENTES voltam. Mióta ez megtörtént (4 éve) folyamatosan hirtelen erős wc-zések törnek rám. Mit tegyek? Hordjak utcára felhúzható pelenkát 23 éves fiúként? :S

Figyelt kérdés

Irritabilis bél szindrómát állapított meg végül az orvos, annak ellenére, hogy az epehólyag műtét elött SEMMI bajom nem volt az emésztésemmel. Széttárta a kezét és kinyögte a diagnózist... Most ezt mondja, de ez nem igaz, mert hiába diétázom és tartom be a szabályokat és nem eszem elötte, mármint edzés, kocogás, vagy bármikor amikor elmegyek valahova, a semmiből rámtör evés nélkül is :( Volt azóta 2 gyomor és 2 vastagbél tükrözésem és magán úton kapszulát is nyeltem. Minden rendben van... kivéve, hogy ilyen dolgok történnek. Nem gyulladtak a beleim vagy ilyesmi.... Ha megyek valahova, az hazárdírozás, mert ha rámtor és nincs wc a közelben, akkor vagy bokor, vagy nadrágba megy.... Ma kocogtam és a 8. kilóméternél megálltam pihenni egy kicsit mielött haza kocognék. Na akkor tört rám a dolog, ráadásul olyan helyen, ahol NEM mehettem bokorba mert nem volt bokor... próbáltam visszatartani, de annyi volt nekem :( 23 éves fiúként bekakáltam... nem tudom mitévő legyek. Már nem is eszem semmi hígat, szinte rizsen meg kenyéren és párolt húson élek. Vizet sem iszom mielött megyek valahova. Éhgyomorra megyek mindenhova, ami nem tesz jót. Nem is kifejezetten hasmenés az a baj... Soha életemben nem történt ilyen velem, amíg volt epehólyagom. Az orvos szerint semmi köze hozzá és ahhoz sem hogy mióta a műtét megvolt, a műtét napjától sokszor zizegnek a beleim, sőt ki is kéri magának, mert hogy a hasnyálmirigy gyulladástól mentett meg elmondása szerint...


Egy ultrahang vizsgálaton derült ki, hogy van kövem, amire azonnal adtak is műtét időpontot, mert veszélyes, mondták. Berémítettek és belementem 18 évesen... Az UH-t csak azért csináltattam, hogy biztos legyek, hogy mindenem a helyén, afféle szűrés volt, nem panasz miatt.


Namost ez a helyzet velem. Elmegyek, vagy rámtőr vagy nem... Mindegy mit eszem, mind egy eszem e vagy sem.. Ha rámtőr és nem találok 2-3 percen belül wc-t, akkor bekakilok... Mit tehetek? Nem akarok pelenkás lenni! Anyukám vett lehúzható bugyi pelenkát, hogy a biztonság kedvéért viseljem. Szerinte nem látszik, de szerintem NAGYON LÁTSZIK! Nem akarok így élni. Nem vagyok valami fogyatékos, vagy csecsemő... Mit tehetek? Biztos csövesnek néztek az utcán amikor bekakálva mentem haza :'( borzalmasan rossz érzés volt... A baráti és emberi kapcsolataimat is leépítettem már, már csak az interneten dumálok emberekkel, régi barátokkal, hívnak mág mindig, de nem megyek emiatt... tönkrement az életem.



2018. jan. 12. 19:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Rossz belegondolni min mész keresztül. Remélem találsz megoldást!
2018. jan. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy a zaroizmaiddal vannak gondok? Szerintem sincs osszefuggesben az epeddel, en arra gondolok, hogy az ibs elegge megterhelhette a beleidet, lazulhattak a zaroizmaid, ezert nem tudod tartani
2018. jan. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom. Tudom,milyen,mikor nem tudsz elmenni kb sehová egy rohadt betegség miatt. Nekem nem ilyenem van,de ismerősömnek kivették az epehólyagját,és neki pl azóta minden étkezés után sürgősen mennie kell a wc-re, szilárd széklete se nagyon van. Ha kaja után elintézte a dolgot,akkor már nincs gondja. Ebben a záróizom dologban lehet valami.

Próbáltad már tornáztatni rendszeresen? (Szorít-elenged-szorít-elenged) szerintem megéri próbálkozni vele néhány hétig-hónapig.

De akár pszichés dolog is lehet,bármilyen valószínűtlennek tűnik is,nem zárható ki a lehetőség. Lehet valamiféle szorongásos dolog is...

2018. jan. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
3. Vagyok. Esetleg direkt székletinkontinenciára szakosodott orvosnál voltál már? Állítólag ez gyógyítható,kezelhető vagy műthető.
2018. jan. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
még nem voltam. műtétből többet nem kérek. amúgy a véltükrözéskor megnézik a záróizmot is, ki van lőve.
2018. jan. 12. 21:37
 6/14 anonim ***** válasza:
Igen, hordjál pelenkát mindaddig amig nem sikerűl megtalálni s megszüntetni a bakakilást kiváltó okokat. Nem ciki a pelenka, sokan használnak nap mint nap. Senki sem azt figyeli, hogy dudorodik a nadrágod vagy sem! Szagok ellen nagy segítség lehet egy comboknál s deréknál jól zárodó, passzentos körgumis műanyag vagy gumibugyi! Jobbulást...
2018. jan. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Használj pelenkát akkor.

Aszt könnyebb kicserélni akár hol mind tiszta ruhát venni.

Én is pelenkát használok. Jól ellehet rejteni a ruha alatt.

2018. jan. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
gumi bugyit? úr isten még csak az kéne... mellesleg nem egyszerü elrejteni. pedig ez a felhúzhatós a legvékonyabb, mégis látszik. én nem akarok öregember melegítőben járni. el fogok menni egy kínai orvoshoz, akupunktúrára, hátha.
2018. jan. 13. 15:41
 9/14 anonim ***** válasza:
Remélem sikerül az akkumpukturás kezelésed. Ha nem akkor hozzá kell szoknod a pelenkához.
2018. jan. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nekem kronikus hasmenésem van, az okát nem állapitották meg. Kőrgumis müanyag bugyit viselek, oldalt ragasztható pelenkával. Nem bugyinadrágot, mert ha abbol tisztát akarsz felvenni, le kell venni a cipődtől kezdve mindent. Bízom benne, hogy megszünik ez az áldatlan állapot. Azért nem foglalkoznak velünk komolyan, mert azt akarják, hogy magánorvoshoz menjünk és ne a tb. terhére, hanem saját költségemen. A területileg ill. kezelőorvosod, sok esetben magánprakszist is folytat. Arra akar rávezetni, hogy privát, saját pénzeden kezeldesd magad.
2018. jan. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!