Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Limfóma? Vagy más?

Limfóma? Vagy más?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Teljes elkeseredettségemben fordulok hozzátok.

Érdekelne, hogy volt e valaki hasonló cipőben, mint én?


Röviden: November 20.-án egy vékonytűs biopszián voltam egy megnagyobbodott nyaki nyirokcsomó miatt. Negatív lett az eredmény, de mondták, ha nem múlik el, vagy nő, akkor ismételjük meg.

Hétfőn, mivel tovább nőtt ismét mintát vettek, de már onnan tovább is küldtek egy vastagtűs biopsziára limfóma gyanúja miatt.

Tegnap ezt meg is csinálták, meg vért is vettek, de az eredményk kb 10 munkanap lesz.

Nagyon félek, mert már a kemót is emlegették.

25 éves vagyok egy lassan 7 hónapos baba anyukája, és nagyon félek, hogy nem nevelhetem fel :(

80% os gyógyulási esély van a limfómára, de szeretném, ha kiderülne, hogy ez nem az, ami....

Volt esetleg valaki, aki szintén limfóma gyanúja.miatt biopszián volt, de kiderült, hogy nem az? Mi lett a történet vége?

:(


2018. jan. 17. 10:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szia, tudom, hogy kétségbe vagy esve, de sajnos nem érdemes itt sztorikat olvasnod, mert lehet, hogy valakinek limfóma, valakinek nem. Teljes mértékben irreleváns a te szempontodból. Várd meg a biopszia eredményét, addig pedig ne stresszelj feleslegesen (tudom, könnyű mondani).

Egyébként meg tényleg nagyon jók a gyógyulási esélyek, főleg ha ilyen korán észreveszik, és fiatal vagy még. Ne aggódj, minden rendben lesz.

2018. jan. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Mi lett veled azóta?

2018. ápr. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Szia :) Nagyon aranyos vagy, hogy írsz.

Sajnos azt igazolta a januári biopszia, hogy Hodgkin Limfóma. 6 kezelésen vagyok túl, még van 2, de a 4. Után már negatív lett a pet ct :)

Nálad is ilyen van most?

2018. ápr. 20. 06:10
 4/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerencsére lekopogom, de nincs limfomam, viszont fél évig jártam vizsgálatokra, annyira rettegtem.


Jobbulást kívánok, minden tiszteletem, hogy ilyen erős vagy, kérlek, majd írd meg a kezelés végén, hogy vagy!

2018. ápr. 20. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Jujj, átérzem, nekem novembertől húzódott, mert akkor még nem volt a csomóban rákos sejt, januárban már igen.

De nagyon örülök, hogy te megúsztad :))

És köszönöm az elismerést :) Nem volt könnyű, mert mikor kiderült, a babám csak 6,5 hónapos volt, és a kemók elég kemények, de már egész jól viselem azt is :) Az első után csak 3. Nap volt, mikor jól voltam, a 2. Után már 1 hétig is :) aztán most a 6. Után járok, és mondhatom, aznap vagyok elég szarul, a többi mellékhatás meg kibírható :)

Jelentkezem majd :)

Vigyázz magadra 😘😘

2018. ápr. 20. 12:22
 6/12 anonim ***** válasza:
Nagyon-nagyon le a kalappal előtted, hogy egy kisbabával ezt végicsináltad, sok egészséget neki is!:) Megkérdezhetem, ha nem haragszol, hogy nálad hogy merült fel a limfóma gyanú?
2018. ápr. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Mármint orvos, vagy te vetetted fel?
2018. ápr. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönjük szépen <3


Nálam ez úgy volt, hogy szülés után nagyon hamar visszafogytam az amúgy sem sok súlyomra és elkezdtem a dolgok után járni, de csak annyo derült ki laborból, hogy a tsh-m nem jó (ami azóta magától rendeződött)

Szülés után 1 héttel viszketni kezdtem, de gondoltam, hogy a hormonok miatt. Ki gondol ilyenkor rákra, vakarózással nem nagyon fordulnak dokihoz.

Aztán beutalt a dokim PM ultrahangra. Közben taperoltam magamat, h érzek e megnagyobodott PM-et, és akkor, novemberben vettem észre egy akkor még kb 1-2 centis csomót. Azonnal visszamentem a háziorvoshoz, uh-t magánban csináltattam gyorsan, és ők is azt mondták, h ugyan a PM nek baja nincs, de azok a csomók eléggé rosszul néznek ki. De akkor már megvolt az időpontom a biopsziára, csak akkor még negatív volt, de mondták, ha Januárra nem múlik el, vagy nő, akkor ismétlést javasolnak. És az ismétlés már felvetette a gyanút, másnap egy vastagtűs biopsziát csináltak, aminek eredmények kb 1 hét múlva lett, és ez már igazolta a Hodgkin limfómát. Aztán volt egy pet-ct is, hogy máshol is van-e, és volt, a mellkasomban, ezért 2/A kezdeti stádiumba lettem sorolva, és 8 infúzió lett előírva. :)

Aztán a 4. Után újabb ct, ami hozott egy kis kavart magával, mert az első ct-n ami alacsony valószínűséggel ugyan de mutatott vmit a csontvelőnél, az a kövi ct-re eltűnt, és felvetődött, hogy esetleg ott is lehetett valami, de akkor az már 4es stádium és 12 infúziót jelentett volna. De végül arra jutottak, hogy nem kell annyi, elég lesz a 8, de majd a következő ct után zárják teljesen le a dolgokat :)

2018. ápr. 20. 21:37
 9/12 anonim ***** válasza:
Szia, további jó egészséget kívánok! Egyébként én is megyek ultrahangra a biztonság kedvéért, nekem 2 éve vannak megnagyobbodott nyirokcsomóim, 20 éves lány vagyok. Kérlek, írd meg a kezelésed végén is, mi lett veled!
2018. ápr. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Megírom majd, hogy mi volt, de ha esetleg érdekel, fb-on a Rencsike Hodgkin oldalon végig írtam a történetet :)

Neked drukkolok uh-hoz, hogy minden remdben legyen, s kérlek, majd írd meg te is, hogy hogy vagy :) <3

2018. ápr. 30. 09:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!