Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Van olyan, hogy valakinek nem...

Van olyan, hogy valakinek nem kezelik ki a…?

Figyelt kérdés

Lerakódott “slejmet” a tüdőből és az oda beleköt vagy mi és többet nem lehet kikezelni? És csak súlyosabb lesz.


Ezt azért kérdezem ,mert hallottam ilyenről és félek ,hogy én is így jártam ,mert kb. nyár előtt voltam beteg (csak a végén mentem orvoshoz a suli miatt) És azóta néha jön fel slejm. Mostanában van ,hogy reggel keményebb.


2018. jan. 19. 16:44
 1/4 anonim ***** válasza:
A tudodbol szerintem nem tud feljönni... nem onnan jön... nekem is sokszor van a torkomban slejm, de nem foglalkoznak vele
2018. jan. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Legalább akkora az esélye mint hőemelkedés esetén agyhártyagyulladásnak.


Köptető nem segít? Annak volna a célja az hogy a lerakódott váladékot fellazítja. Reklám helye: ACC200 volna ilyen termék, több nem jut eszembe hirtelen. Ha nem akkor meg gó orvoshoz, ne neten öndiagnosztizálj.


[link]

2018. jan. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igazából nem szoktam köhögni. Az baj?
2018. jan. 19. 16:56
 4/4 anonim ***** válasza:
A légutak nyálkahártyája folyamatosan termeli a nyálkát, amit az u.n. csillószőrös sejtek csapkodó csillóikkal kifelé irányban terelnek. A fokozott nyálkatermelődés mellett a esetlegesen eldugaszolódott légutak receptorai érzékelik a dugulást, ilyenkor erőtelesebb köhögéssel mechanikusan is "lerázzák" a nyálkahártya lerakódásokat, amelyeket a kilégzés kifelé sodor. Olyan előfordulhat, hogy a rossz oxigén ellátottság következtében a megtelepedett gennykeltő vagy egyéb (anaerob körülményeket kedvelő) baktériumok megtelepednek és exoenzimjeikkel feloldják a tüdőhólyagocskák falát, sőt vérzést okoznak. Ezek ellen már antibiotikumokkal kell védekezni. A jobban szellőző járatokban (pl.légcső) besűrűsödhet a váladék. Kakukkfű tea rendszeres fogyasztása segít az ilyen hurutos betegségben, mert a benne levő timol antibakteriális, fertőtlenítő hatású, egyben köhögésre ingerli a légutakat, ami segít a váladék kiürülésében.
2018. jan. 19. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!