Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nektek mi a véleményetek...

Nektek mi a véleményetek arról a rendszerről, hogy a családnak van egy orvosa aki havonta kap fizetést a családtól és amikor valaki lebetegszik akkor addig nem kap fizetést amíg meg nem gyógyul?

Figyelt kérdés

Még a régi Kínában használták ezt a módszert. Ebben az esetben tulajdonképpen az orvosnak is érdeke hogy meggyógyuljon a beteg.


Szerintem a szokványos betegségeknél egész jó rendszer lenne, nem csak az lenne hogy telitömik a beteget egy vödör gyógyszerrel hogy egy hét múlva visszajöjjön a következő vödörért, hanem az orvos tényleg meggyógyítsa a beteget, mert tulajdonképpen ezen múlik a megélhetése. (természetesen nem csak egy család fizet neki, hanem (most hasraütök) mondjuk 20)


Viszont felvetődik a kérdés, hogy mi a teendő olyankor, amikor valami gyógyíthatatlan betegséget kap el az illető.


Nektek mi a véleményetek erről?



2018. jan. 26. 22:34
 1/7 anonim ***** válasza:

Az, hogy menne a franc orvosnak ilyen rendszer mellett... A mostani rendszerben is a legtöbb orvosnak másod-harmad állása van és rengetegen mennek külföldre. Miért kéne még ezzel is nyitogatni a bicskát a zsebekben?

Az megvan, hogy ők is emberek, ugye? Te dolgoznál ilyen feltételekkel? Egy olyan környezetben ahol a munkád eredménye a legtöbbször külső tényezőktől függ?

Na ugye, hogy nem.

2018. jan. 26. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hát vége lenne a gyoszeriparal kötöt megálapodásuknak mellette van még 5 hasonlo emerke lényegében a semmi miatt kapna pénzt a kinaiak tényleg komoly emberek.
2018. jan. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

A semmi miatt? Senki se szokott megbetegedni sose?

Ha az orvos akkor kapna pénzt amikor a páciens egészséges, akkor az orvosnak az lenne az érdeke hogy a páciens minél előbb egészséges legyen.

Az itteni renszerben (a magánklinikákon) az orvosnak nem érdeke, hogy a páciens meggyógyuljon, mert akkor többször jön el vizsgálatra és kezelésre és többször is fizet. (ez csak a saját logikámon alapszik, nem ismerek személyesen orvosokat)


Más munkák is vannak, ahol a munkád eredménye külső tényezőktől is függ, ilyen például az építőipar, vagy a mezőgazdaság. Jön egy nagyobb eső, elázik az éppen épülő ház, elrohad a termés, ugyanúgy belezavarhat valami nem várt dolog.

2018. jan. 27. 10:47
 4/7 anonim ***** válasza:
Kérdező látszik halvány lila fogalmad az egészségügyről.
2018. jan. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem szóktak megbetegeni az emberek akik nem fogyaztanak minden kacatot mert a reklám szerint jó.Halotam már olyanról hogy, lábát is le vágták pedig meglehetet volna menteni egy kezelésel a másikat is le akkarták csak elment másik orvoshoz és megmarat.A mütétekben is jó pénzek vannak ma nem véletlenúl nem becsülik meg az orvosokat mert rendszeresen vissza élnek a hatalmukal.10 éve nem voltam háziorvosnál és jó le is cseszet amikór mentem mert elaludtam és kértem irjon igazolást hogy, nem voltam nála.A munkahelyen évenként van elenörzés mi fenének nekem 2 orvos.
2018. jan. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Jön egy nagyobb eső? Azért ez nem ugyanaz és nagyon szomorú ha tényleg így gondolod...
2018. jan. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
És ha a családnak éppen nincs pénze, akkor 3 hónapig azt kamuzza, hogy irtózatosan fáj a feje...
2018. jan. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!