Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Véres köpet és véres orrváladé...

Véres köpet és véres orrváladék megfázástól?

Figyelt kérdés
Sajnos már második hete vagyok benne ebben a náthában. Pár napja észrevettem,hogy véres váladék jön az orromból,meg amit felköhögök,az is gyakran véres. Nagyon remélem,hogy csak az orrombol csorog le a torkomhoz a vér és azért,de vki nem járt mostanában így aki meg tudná osztani a tapasztalatait?
2018. jan. 27. 14:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hali,

Én orrvérzős vagyok kiskorom óta.

Ha az orrodból is jött véresváladék, akkor biztos hogy az orrvérzés miatt volt.

Sokat fújtad az orrod és valószínűleg egy hajszálér megpattant.

2018. jan. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen,nagyon sokat fújom most. Próbálom nem olyan erősen,csak akkor meg nem jön ki mind :/ meg arra gondoltam még,lehet bántja az orrspray is,de folyamatosan arra kelek,hogy nem kapok levegőt,úgyhogy muszáj használni. Köszi az infót! :)
2018. jan. 27. 14:16
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem bronchitis miatt is volt már véres köpetem, de nátha esetén nagyon sokszor, ilyenkor az orrom is általában vérzik.
2018. jan. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Véres váladék eredhet a bronhusokból, légcsőből, sőt a tüdőhólyagocskák falából is valamint a koponyacsontok közti üregekből (arcüreg, homloküreg, vírusos vagy bakteriális fertőzéshez társulva. Orrcseppet mindenképpen kell használni, mert a rosszul levegőző helyeken a gennykeltő baktériumok előszeretettel szaporodnak fel, kakukkfüves inhalálás és tea pedig a légutakat segít tisztán tartani. Óvatosan kell bánni az acetilszalicilsavat tartalazó gyógyszerekkel (aszpirin, kalmopirin stb.) mert fokozhatják a vérzési hajlamot, különösen erőltetett orrfúvásnál. Tüdő orvos általi meghallgatása erősen ajánlott, mert lábon kihordott tüdőgyulladás is előfordulhat ilyen tünetek mellett.
2018. jan. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Használom az orrsprayt rendszeresen most,meg kamillával szoktam gőzölni az arcom. Nem mindig véres,inkább az orrspray után. De a biztonság kedvéért megnézetem majd magam. Köszi!
2018. jan. 27. 15:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!