Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért készítenek ki a szüleim...

Miért készítenek ki a szüleim akárhányszor beteg vagyok?

Figyelt kérdés

Nem érdekli a láz sem őket, csak biztos ott akarom hagyni az iskolát, nem akarok iskolába menni.. Menjek azért, meg másik gyerek betegebben is begy, milyen kedvetlenül ment iskolába, teeg itthon döglesz. Annak semmi értelme, hogy itthon pihensz stb.

Tényleg nagyon beteg szoktam lenni, de úgy tesznek, mint egy gyilkossal.Volt,hogy ezért làbon hordtam ki az influenzát,tüdőgyulladást.


2018. jan. 29. 17:19
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom, miért ilyenek, de ez iszonyat nagy felelőtlenség részükről.

Lázasan (és/vagy) fertőző betegséggel NEM megyünk iskolába, pont. És baromira nem számít, hogy "más gyerek betegebben is bemegy", mert neki sem lenne szabad...

Ha a dokid megállapít ilyen betegséget, akkor gondolom, ő is azt mondja, maradj otthon pihenni; akkor a szüleid nem írhatják felül az orvosi javaslatot.

Ha mégis előfordul legközelebb, jelezd az osztályfőnöködnek, hogy beteg vagy, megmutathatod az orvosi papírt is. Ha normális, akkor hazaküld. A szüleid nem tehetnek semmit, ha egyszer a tanár küldött haza...

(Pedagógus vagyok, és mindig jelzem a szülőknek, ha a gyerekük rosszul van, lázas stb. Sokszor előfordul, hogy a szülő reggel begyógyszerezi a gyereket, hogy mehessen iskolába; de persze ahogy a gyógyszer hatása elmúlik, a gyerek rosszul lesz... Így pedig úgysem tud tanulni, ráadásul a többieket is összefertőzheti. Szóval akármennyire is nem tetszik a szülőnek, a beteg gyereknek otthon van a helye.)

2018. jan. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Hát pedi volt olyan, hogy volt igazolásim, mondta az orvos, hogy lázzal, hányással ne menjek, de apám behajtott, mert ugye holnap mész iskolába...

Azt se hiszik el, hogy a tanár küldött haza.... Biztis szimulálok. Sőt volt, hogy már nem tudott órát tartani tőlem, hánytam, köhögtem, felhívya anyámat, aki nagyon csúnyán tett velem. Hogy bezárat a kórházba, ott megállapítják mi bajom stb.

Meg mindig azt mondha, hogy nem is vagyok beteg, csak beképzelem....

Nem tudom mire jó, mert jó tanuló is voltam mindig.

2018. jan. 29. 22:52
 3/3 anonim ***** válasza:

Komolyan nem értem...

Szerintem beszélj az ofőddel, ha megbízol benne, vagy egy másik tanárral (pl. aki hazaküldött), mondd el nekik ezt az egészet, és kérd meg, hogy próbáljanak meg hatni a szüleidre.

Hány éves vagy amúgy? És milyen suliba jársz?

2018. jan. 29. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!