Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Enterococcus faecalis és...

Nagypolett7036 kérdése:

Enterococcus faecalis és klebsiella pneumoniae hüvelyben volt már valakinek?

Figyelt kérdés
Akinek volt ilyen baktérium a hüvelyében megköszönném irna és segitene.?? Teljesen tanácstalan vagyok már mindent kiprobáltam számtalan orvosnál jártam lassan több mint egy éve szenvedek tölle. Sajnos azota a hajam is nagyon hullik.Elvagyok keseredve .:( volt valakinek ilyen???
2018. febr. 2. 21:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha volt tenyésztés (és gondolom volt, hiszen honnan tudnád, hogy pontosan milyen baktériumod van), akkor a rezisztenciavizsgálatokat is feltüntetik alatta.

Azaz oda van írva, hogy melyik antibiotikumra érzékeny és melyikre rezisztens.

Ha olyan kezelést kaptál, ami elvileg hatékony a fertőzésre, de mégsem múlt el, akkor:


1. Lehet, hogy nem alkalmaztad elég ideig a kezelést.

2. Lehet, hogy a partnered visszafertőz.

3. Állandóan visszatér, mert valamit nem jól csinálsz. Az enterococcus bélbaktérium. A nők hüvelye és végbélnyílása közel van egymáshoz, így elég könnyen át tudnak jutni a baktériumok is.


Amire figyelned kellene:

- a fenekünket elölről hátrafelé töröljük, és nem fordítva

- szex előtt az intim tájékot és a feneked is mosd meg alaposan

- csak félve merem mondani, de természetesen anális szex után vaginális szex tilos, és ha a párod a kezével az ánuszod körül matat, utána ne nyúlkáljon a hüvelyedbe.


Megkérdezhetem, hogy mit ír a lapodon a rezisztenciavizsgálatnál és milyen kezelést kaptál eddig?

2018. febr. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ezekre amiket felsoroltál oda figyelek énis nagyon . Kaptam rá cifrofloxacibt nem tudom jol irom e le a nevét meg augmentint is. Aztán dokit cseréltem . Most 3 ik orvoshoz mentem mert nem javulok sehova. Ő meg azt mondta hogy a nök hüvelyében sok a baktérium és nem kell kezelni. De hát panaszaim vannak meg a hajam is hullik . Hova menjek mit csináljak megbolondulok teljesen már. És ha a páromnak a himvesszőjen is van ez a baci neki mivel kell kezelni?
2018. febr. 4. 15:18
 3/6 anonim válasza:
szia.Nekem is enterococcus faecalis és e.colim van a hüvelyemben..már tavaly szeptember óta szenvedek vele. Elöször csak allandó gombám volt,most örülök hogy végre megszabadultam töle.erre most meg ezek a bacik...2.magán orvosnál vagyok de csak fogja fejét...h erre nem hat az antibiotikum...elküldött fertözö osztályra ahol semmit nem csináltak...azok elküldtek a nemi beteg gondozoba aho minden eredményem negativ. és ennyi azt mondják hogy nincs további teendőm! mondom miröl beszél bevan gyulladva az egész hüvelyem szeptember ota fáj nagyon.és ennyi???? szoval nem vagyok elörébb...:( neked valami változás van amitöl jobban erzed magad? sziaa :Niki
2018. ápr. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Szia régen irtal de nem tudtam belépni aztán most sikerült . Semmi eredmeny mar a 8 ik dokinál járok és meg mindig gyulladásba vagyok . Annyit ertem el hogy megmütöttek méhnyakgyulladással. A bacikat nem kezelték egyáltalan . Tanacstalan vagyok h mit tegyek . Te h vagy ?? Sikerult megoldani ? Ha igen ird meg h mivel köszi
2019. márc. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
megoldottátok?
2022. márc. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Szia, azóta sikerült legyőzni a Klebsiella-t? Ha igen, mivel?
febr. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!