Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nem tudok aludni se a refluxtó...

Nem tudok aludni se a refluxtól, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Voltam orvosnál is, ő állapította meg, hogy a gyakori száraz köhögési ingerem a refluxtól van. Mostanában nagyon stresszes vagyok, és talán ez is közrejátszik abban, hogy nem tudok èjjel aludni, általában 2körül megébredek és csak köhögcsèlek egész éjjel. Sokszor a buszon is nagyon kellemetlen, mert ha sietek, h elérjem, kb 10perc kell h visszaálljon a normális légzésem, addig pedig olyan, mintha meg akarnék fulladni. Volt már olyan is, h egy néni rámförmedt, h miért nem maradok otthon ha beteg vagyok, miért fertőzöm meg a társaimat?! Elmagyaráztam neki a dolgot, de nem enyhült meg tőle...

Pantoprazolt írt fel az orvos, napi 1szemet.

Nem igazán segít, tudnátok tippeket mondani, mi jó ilyenkor?


2018. febr. 12. 02:55
 1/2 anonim ***** válasza:
Létezik úgynevezett pszichogén köhögés is. Amikor lelki okok, például huzamos ideig tartó erős stressz váltja ki. Például nálam ez a köhögéstípus váltott már ki refluxot is. Azt próbáld ki hogy valami stresszmentes környezetben is fennáll-e a köhögésed. Például érintetlen erdőben, tanyavilágban vagy külföldön. Vagyis átmenetileg kiszakadva a jelenlegi stresszes környezetből. És ha ott nincs köhögés akkor pszichogén köhögésről lehet szó.
2018. febr. 12. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a vàlaszt! Sajnos most nincs lehetőségem még csak néhány napra se nyugodt környezetbe menni. Könnyen lehet, hogy pszichés, mert pánikbeteg vagyok, de egy ideig tünetmentes votlam. Lehet, hogy most így jön ki.
2018. febr. 12. 19:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!