Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mitől lehet ez?

Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés

Bekerültem a kórházba súlyos vashiánnyal. (a vasam 2volt) Emellett vérszegény is vagyok.

Csináltak székletvér vizsgálatot ami pozitív lett. :(

Most márciusra kaptam időpontot ahol csinálnak majd gyomor és vastagbél tükrözést is altatásban.

Azonban rettenetesen félek , hogy esetleg ezek a rák tünetei lehetnek.. :(Bár a kezelő orvosom azt mondta , hogy ezt okozhatja akár gluténérzékenység is..:/

A korházban feltöltötték a vasraktárakat és azóta javult a vas értéke.

Még csak 19éves lány vagyok.



2018. febr. 13. 15:39
 1/10 anonim ***** válasza:
Mi a kérdés?
2018. febr. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Kicsit rosszul fogalmaztam. A kerdesem az , hogy ez tenyleg a rak tunetei lehetnek ?:/
2018. febr. 13. 15:43
 3/10 anonim ***** válasza:
Inkább cöliákia, gluténérzékenység. Rák is lehet, de 19 évesen elég kicsi az esélye.
2018. febr. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem csináltak tumormarkeres vérvételt?


Lehet rák is, de nem valószínű... nagyon fiatal vagy hozzá.

Inkább az idősebbeket veszélyezteti és az alkoholistákat illetve aki sok egészségtelen ételt eszik.


Miért vársz ennyit a tükrözésekre?

Miért altatásban?


Gyomortükrözésen már voltam, nagyon rossz, de nem fáj, kibírható és pár perc csak...

Vastagbélre meg majd nemsokára mennem kell, előtte majd bedobok egy fél marék rivotrilt és azzal kellően kiütöm magam és akkor kibírom azt a 15-30 percet.

2018. febr. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Koszonom . Ez kicsit megnyugtato. csak nagyon bepanikoltam,hogy mi van ha ..

:)

2018. febr. 13. 15:53
 6/10 A kérdező kommentje:
Az a baj , h ezzel az idoponttal engedtek haza a korhazbol. Ekkor van a leghamarabbi idopont :/
2018. febr. 13. 15:54
 7/10 anonim ***** válasza:
Márciusi időpont nem számít hosszúnak manapság sajnos, ami az ilyen diagnosztikai várólistákat illeti. Szerencsére kórházakban altatásban végzik ezeket a vizsgálatokat. Szakorvosi rendelőkben erre nincs lehetőség. A háziorvostól függ, hova ad beutalót... szerencsés vagy, hogy altatásban lesz. Nagyobb az esélyed arra, hogy valamilyen intolerancia van a háttérben - nem is feltétlenül glutén - csak ezt sajnos a tükrözés nem állapítja meg részletesen, de legalább kizárja a rákot/polipot stb. és akkor lehet tovább kutatni. Szerintem addig érdemes elolvasnod a Bélügyek c. bestsellert, lehet hogy közelebb kerülsz a megoldáshoz.
2018. febr. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Értem, azt hittem külön altatásban kérted azért ennyire soká kaptad....


Gyomortükrözésre magánban még csak csak el tud menni az ember mert 10e-ből megvan (altatás nélkül persze)

De a vastagbél altatás nélkül is minimum 40e-től kezdődik, altatásban már 70e körül

2018. febr. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nem kertem kulon altatasban . Egybol igy mondtak.:)

Koszonom a valaszokat.:)

Nagyon remelem hogy nincs valami nagy problema ami esetleg gyogyithatatlan

2018. febr. 13. 17:04
 10/10 anonim ***** válasza:

"Nagyon remelem, hogy nincs valami nagy problema, ami esetleg gyogyithatatlan"

Érdemes egy egészséges szkepticizmust őrizni az orvosok kijelentéseivel kapcsolatban. Rengeteg olyan példa van, amikor elkongatták valaki felett a harangot, az meg fogta magát és meggyógyult. Rákból, autoimmun betegségekből stb. Egy barátomnak 25 évesen hererákja volt, azzal biztatták, hogy még eléldegélhet azért valameddig, de gyereke biztos nem lesz. A 4. gyereke van útban. Egy ismerősömnek a nőgyógyásza mondta a p3 leletére, hogy nézzenek egy műtéti időpontot, egy másik nőgyógyász ugyanerre azt mondta, hogy mérjék meg 3 hónappal később, a legtöbb p3 állapot magától "gyógyul", és lám, akkor már csak p2 volt. Simán ennyi különbség van orvosok tudása/hozzáállása között. Nekem egy "gyógyíthatatlan" bélgyulladás tűnt el nyomtalanul gyógyszeres kezelés nélkül, pedig a doki megjósolta, hogy ha nem szedem be a gyógyszert, akkor súlyosbodni fog csak. Tehát kezeld csak fenntartással és ha az egyik mond valami vészjóslót, keress egy másikat is. A neten már több orvosértékelő oldal van, találhatsz olyan dokit, aki tényleg tapasztalt egy problémában és sokan meggyógyultak a kezei között.

2018. febr. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!