Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogyan tudnám megelőzni a...

Hogyan tudnám megelőzni a megfázást?

Figyelt kérdés
Érzem magamon, hogy kezfek beteg lenni (reggelente és este (néha napközben is egy kicsit) fáj a torkom, és bedugul egy kicsit az orrom), hogyan tudnám megelőzni a betegséget?

2018. febr. 18. 09:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Vitamindús ételekkel, sok gyümölccsel és zöldséggel, és sportolással. De ezt nem akkor kell elkezdeni, amikor már kezdesz beteg lenni, hanem így kell élni télen-nyáron, és minimálisra csökkentheted számtalan betegség kockázatát.

Ilyenkor már max mézes teát iszogathatsz, vagy Coldrex, Neo citran forróitalokkal kúrálhatod magad, és sok C vitamint egyél.

2018. febr. 18. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha torokfájással kezdődik, nekem mindig segít a (lehetőleg tengeri) sós vizes gargalizálás. Elvágja a tüneteket.

Ha rendszeresen a betegség szélén táncolsz, akkor viszont tényleg erősítened kellene az immunrendszered, ennél ellenállóbb kellene, hogy legyél.

2018. febr. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Alapjába véve nem szoktam sokszor beteg lenni, gyümölcsöt, zöldséget is sokszor eszem. A suliban viszont most sokan betegek, szerintem onnan kaptam el valamit. Köszönöm a válaszokat! 😊
2018. febr. 18. 11:35
 4/4 anonim válasza:
100%
Zöldség, gyümölcs nyersen, reszelt gyömbér összekeverve egy kanál mézzel, fokhagyma egyben lenyelve, vitaminok, teák, napi rendszerességű sport. Echinacea cseppek (én erre esküszöm), napi 20 csepp kis pohár vízbe, teába, gyümölcslébe.
2018. febr. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!