Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Valóban gerincsérv lenne?

Valóban gerincsérv lenne?

Figyelt kérdés
Tizen évés koromban is volt időszak mikor folyton becsípődött a derekam. Többször volt ülőideggyulladásom is akkoribban. Aztán évekig semmi, persze a sok hajlongást mindig megéreztem. Két éve történt hogy pár derékfajós nap után újra becsípődött a derekam. Két-három hét táppénz, szurik, gyógyszerek. Egy év múlva újra, és nem is tudom hányszor csípődött be újra, és újra,és újra. Egyszer elég volt egy pici köhhintés is. Olyan is volt hogy csak megfájdult. Aztán egy-két óra múlva nem tudtam menni. Recsegés ropogás, olyan volt mintha belül széttörtek volna. Nem bírtam megtartani a testem. Persze erre is gyulladáscsökkentők, izomlazítók. Novemberben ülőideggyulladás megint. Sokaig úgy nézett ki h spontán elmúlik. Hat nem így lett. A karácsonyt végig feküdtem. Kín volt minden mozdulat. Ekkor már zsibbadás, nyilaló fájdalom a bal lábban. Végig. Soha nem volt ilyen fájdalmas pedig hát nem egyszer volt ilyenem is. Végül csak kaptam beutalót a reumatológiára, egész tavalyi évben könyörögtem érte a dokinak.(azt mondta hogy fogyjak pár kilót, merthogy igen kicsit meghíztam, és csak attól lehet ilyen fiatalon) 5 nap múlva kell bemennem a reumára. Január vége óta itthom vagyok. A sok pihenés segített sokat, tudok menni keveset, tudok kín nélkül felkelni picit állni, ülni. Viszont nagyon hamar kifárad a derekam, bemerevedik, és igen jön a nyilaló fájdalom, és lábzsibbadás. Izomlazító tablettát szedek, viszont kombinált fájdalomcsillapító sem hat semmit. Csak a fekvés. Pár hete volt egy elintézni valóm, amit nem bírtam halasztani, fél nap menèsből állt. Persze nyugdíjas tempóban. 2 nap kín és gyötrelem jött utánna. Mintha befelè akart volna csavarodni a lábam. Persze a szokasos tünetek mellett. Tudom elég sokat részleteztem, de nem tudom milyen vizsgálataim lesznek, mennyi időt kell még itthon, táppénzen töltenem, és hogy főként mikorra gyógyulhatok meg, és hogyan. Na meg valóban gerincsérv? Mivel jár ez? 24 évesen? Sokban hozzájárul hogy egyébként ülő munkám van. De mielőtt ennyire lerobbantam volna, futottam, bringáztam, mozogtam. 75 kiló voltam, igaz, de energikus, jó formában. Aztán pikkpakk "összetörtem" az elmúlt évben. A felszedett 10 kilónak ehez lehet köze,ugyanis rengeteget voltam itthon ágyban. Ha valaki jó tanacsot tud adni, vagy volt hasonló cipőben, és esetleg ma egészséges és újra aktív, megköszönném ha megosztaná a tapasztalatát.

2018. febr. 22. 13:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem tavaly nyáron kezdődött, ugyancsak 24 vagyok. Nagyon sokat szenvedtem vele.. volt hogy már járókerettel jártam, nem bírtam ülni, kiegyenesedni egyáltalán, nem használták a kenőcsök, fájdalomcsillapítók. Egyedül a fekvés ment, de az is olyan volt mintha egy nagy kő lenne a derekamban. Szeptemberben voltam MRI-n, ott állapították meg a porckorongsérvet az LV szinten LV-SI csúszást okozva, ami érinti a kilépő ideget és enyhe durazsák kompressziót okoz. Kb. egy hónapig feküdtem még utána, sokat nyújtottam és egyre jobb lett. Jelenleg kisebb fájdalmakkal megvagyok, nagyon figyelek hogy hogy ülök, sosem hajolok le derékból stb.. Ezenkívül beléptem egy fb-os porckorongsérves csoportba, ahol nagyon sok hasznos tanácsot lehet kapni. Ott ajánlották a manuálterápiát, amit nemsokára én is ki szeretnék próbálni. :) (Amúgy hülyeség,hogy ebben a korban csak túlsúly miatt alakulhat ki a sérv.. rajtam nincs felesleg.. szerintem jóval inkább a helytelen testtartás, gyakori görnyedés ülőmunka során, esetleg nagyobb súlyok emelése hajlamosíthat rá.)
2018. febr. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem is így kezdődött!! Időröl időre előfordult. De egyedül neveltem a lányaimat..ha 1 kicsit elmúlt..nyomás tovább dolgozni!

Azután egyre rosszabból műtét..7 éve..Azóta csak fájdalom..Mondjuk, a 3 kiszakadt sérv mellett, még a mész kikaparása is súlyosbított..És--nincs tovább! Az utolsó MR elmondta..Fájdalomcsillapító, már nem használ. Korom miatt már nem is műthető. Ha, csak sima sérv, azt jól műtik!! Irány a doki..Kívánom, hogy sikerüljön, mert én is örök mozgó voltam!!Így egyedül csinálok mindent..mert 12 évig táncoltam, és tornáztam---és emeltem. Válaszolok, ha írsz...Javulást!!

2018. febr. 23. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
89%

Nálam is hasonlóan történtek a dolgok.Most 40 vagyok,de kb. mióta dolgozok(19 éves koromóta) fájt a derekam.Lumbágó aztán fekvés szurik,gyógyszerek,krémek stb...fizikoterápia,ezt a kört szinte minden évben végigcsináltam.2005 ben lett gerincsérvem,akkor munka közben úgy belehasitott a fájdalom(valószinüleg ekkor szakadt ki a sérv)hogy mozdulni sem birtam,levegővételnél azt éreztem mintha kést forgatnának a derekamba.Gipszágyba vitt el a mentő,hogy nehogy egy rossz mozdulattól elnyirodjon az ideg,merthogy akkor le is bénulhatok ezt mondták...

Ebből is felépültem pár hét alatt.

Aztán persze újra és újra előjött,de csak a szokásos kezelések voltak nem igazán tudtam mit tegyek.

Aztán legutúbb 2 éve ilyenkor megint beleestem.

De ekkor már minden máshogy alakult,elhatároztam hogy a végére járok a dolognak,nem létezik hogy nincs ebből kiút.

Ráfeküdtem a témára a neten találtam sok gyógymodot gondoltam belekostolok több módszerbe is hiszen nincs semmi vesztenivalóm.

Jártam reflexologushoz több alkalommal ez nagyon sokat segitett,voltam masszörnél is az is javitott rajta,de mivel nem akartam visszaesni tovább keresgéltem elkezdtem gyógytornázni,mert azt régebben is csináltam és segitett csak általában 2 hét után abbahagytam,de ezuttal nem hagytam abba,azóta is csinálom heti 4-5 alkalommal,plusz amikor tehetem eljárok uszni mert az is sokat segit.

Ezenkivül odafigyelek arra hogy hogyan emelek,és még fontos a táplálkozás is.A porckorongnak és az idegeknek koleszterin,és zselatin kell,és persze rengeteg folyadék igyálnapi 3liter vizet

Egyél húslevest,kocsonyát szalonnát kolbászt disznózsirt.Lényeg hogy ne dölj be ennek a koleszterin hisztériának,ezt az olaj,és margaringyártók találták ki,nem véletlen hiszen milliárdos üzlet.

És még valami,kerüld a tartós ülést mert az a gerincsérv melegágya.

Mozgás,gyógytorna,úszás,megfelelö táplálkozás,és egy kis odafigyelés,ha elkezd fájni ne rohanj az orvoshoz hogy telenyomjon gyógyszerekkel hanem kezdj el tornázni,úszni nekem ez vált be.Gyakorlatilag teljes életet tudok élni pedig nehéz fizikai munkát végzek.

[link]

[link]

Nekem Ők segitettek a legtöbbet,nézd meg a videoikat a youtube-on.

Remélem tudtam segiteni,jobbulást:)

2018. febr. 24. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes hozzászólásokat. Gondoltam hogy a mozgás kulcsfontosságú lehet, hisz amíg futottam, a maximum fájdalom az izomláz volt. Megbékelek a gondolattal, de ez egy újjabb érv lesz hogy változtassak az életvitelben. Ez nem foghat ki rajtam.
2018. febr. 25. 10:10
 5/6 anonim ***** válasza:
azért a kocsonya elég béna javaslat. ehetsz darált dióhéjat is...az kemény és attól kikeményedik a gyenge gerinced..?
2018. márc. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Geeincsérv volt. Azota ki is szakadt. Meg is műtöttek. Most lábadozom. Minden panasz megszűnt. Hála a kiváló idegsebészemnek. :)
2018. szept. 1. 15:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!