Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Glutén érzékeny vagyok....

Glutén érzékeny vagyok. Vettem egy igen drága méhpempő étrend kiegészítőt, (neten) amire rá van írva hogy nyomokban glutént tartalmaz. Nem tudom ehetem e?

Figyelt kérdés
Mivel jó pár éve gluténmentes diétát tartok, nem tudom ehetem e ezt..Nem tartom valószínűnek hogy egy méhpempős készítményben legyen de azért félek is.
2018. febr. 27. 10:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Elvileg nem. Ha az orvos utasításait követed. Gyakorlatilag mivel a glunmentes cuccokban is lehet glutén ( uis meg van adva, az az egyébként igen kis mennyiségű glutén amennyit maximálisan tartalmazhat a GLUTÉNMENTES étel), én tennék egy próbát. Bár rendszeresen szedett dolgok esetében nagyon óvatosan.
2018. febr. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Természetesen nem.


Persze, nem kizárt, hogy tényleg tiszta, de ha nem, akkor hiába diétáztál eddig.

2018. febr. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én is azt mondom, hogy próbáld meg nyugodtan. Csak minimális mennyiségű glutént tartalmazhat, ami valószínűleg még nem káros. Ha pedig esetleg mégis tüneteket okoz hosszabb távon, akkor egyszerűen abbahagyhatod. Ettől még nem vész kárba az eddigi diétád.
2018. febr. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!