Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogy győzzem le a műtét...

Hogy győzzem le a műtét előtti stresszt?

Figyelt kérdés

Ma két órakor kell befeküdnöm a kórházba, de nagyon stresszelek.

Holnap fognak műteni mély altatásban.

Tegnap alapos vizsgálat volt.

Belenéztek a torkomba, Vérnyomás, meghallgattak stb.

A stressz okozhat hőemelkedést?

37 volt este.

Reggel36,8


2018. márc. 6. 08:39
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
A stressz okozhat hőemelkedést, ez miatt ne aggódj, normál tartományban van! A műtéttel kapcsolatban azzal biztatnálak, hogy utána jobb lesz, meggyógyulsz, lezárhatsz egy beteg szakaszt az életedben! Ma még egy picit filmezz, sétálj, beszélgess azokkal akik közel állnak hozzád, hátha segít megnyugodni! Kívánok szép álmokat a műtét alatt! :)
2018. márc. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Semmit sem fogsz érezni. Műtét előtt kb 1 órával kapsz egy tablettát, ami teljesen lenyugtat. Onnantól aztán se kép, se hang.
2018. márc. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Myoma műtét lesz.

2018. márc. 6. 09:45
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem is hasonló műtétem volt.

Rossz volt már előtte való nap befeküdni a kórházba, de szerencsére jó fej szobatársaim voltak és így jobban ment az idő, és eltereltük egymás figyelmét. Sokan nevettünk a saját kínjainkon :) Ez mondjuk műtét után is így volt.

A műtét napján meg gyorsan megy minden.

Tőlem este megkérdezték, hogy kérek-e altató, nyugtatót. Nem kértem, mert egyébként sem szedek ilyeneket, és nem akartam pont ettől rosszul lenni.

A műtét napján meg vártam, hogy sorra kerüljek és gyorsan elaltassanak, hogy végre ne tudjak magamról.

2018. márc. 6. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha nagyon ki vagy kérhetsz estére egy nyugtatót. Mikor ott vagy és a többi beteggel is találkozol már nem fog olyan nagy dolognak tűnni a műtét. Főleg ha látod mások már túl vannak rajta. Én injekciót kaptam műtét előtt 1 órával. Az tényleg teljesen megnyugtat.
2018. márc. 6. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én a műtét előtti éjszaka és közvetlenül a műtét előtt is kaptam egy xanaxot. Bennem is volt egy kis drukk, de tudtam, hogy ez az egészségem érdekében történik és túl leszek rajta. Komolyan mondom, az altatás és a műtét volt a legjobb része az egésznek, mert arról nem tudtam semmit. A műtét után órákig rosszul voltam a gáztól, de ez sem mindenkinél van így. Lázat is fognak mérni, nekem azt mondták, hogy ha lázas lettem volna, nem műtenek meg, szóval majd kiderül.
2018. márc. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Jelentem, túl vagyok rajta:)

Köszönöm szépen a sok biztatást:)

Kb 9 után hoztak ide vissza az őrzőbe.

Elvileg kapok ma enni is, de mivel reggel epét hánytam és utána kaptam infúziót nem biztos,max valami pépeset.

2018. márc. 8. 10:37
 8/9 A kérdező kommentje:
Márnint az őrzőből az osztályra
2018. márc. 8. 10:39
 9/9 anonim ***** válasza:
Örülök hogy túl vagy rajta :) Milyen volt? Engem is hamarosan műtenek, félek kicsit
2018. márc. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!