Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szeretnék segítséget kérni...

Szeretnék segítséget kérni generalizált szorongás témában. Több mint 10 évig Stimuloton 50 mg szedtem, aztán elég volt a 25 mg is. Miért erősödött fel a szorongásom?

Figyelt kérdés
Decemberben kamrai extraszisztolét diagnosztizáltak, volt szívultrahang, EKG, Holter, terheléses EKG.Szerencsére semmi komoly, mitrális billentyű kissé megvastagodott. Concor cor 1,25 és Panangin forte 2*1 kaptam. Decemberben egyik este hatalmas szorongás jött rám, teljes kétségbeesés, iszonyatos félelemérzet. Ami nem múlt el, pszichiáterhez időpontot csak januárra kaptam, aki Escitil 10mg, Helex Sr reggel 0,5, este 1mg adagot írt. Eleinte 5 mg Escitil szedtem, de már 34 napja 10mg-t.Sajnos az állapotom nagyon változó. Volt, hogy 1 hétig jobban voltam aztán nagyon szorongtam. Most 4 napja nagyon rossz, folyamatosan szorongok, félek, feszült vagyok semmi másra nem tudok gondolni, csak ez van a fejemben. Ennyi idő után már jobban kellene, hogy legyek. Cseréltessem le az Escitil? Egyébként nagyon tartok a gyógyszerektől is. 40N

2018. márc. 7. 12:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Vannak olyan antidepresszánsok, amik felerősíthetik a szorongást, de csak egy rövid időre, ezért is szoktak mellé tényleges szorongásoldót felírni az első 2 hétben (leginkább xanaxot). A szorongásoldót utána már el kell hagyni, mert tolerancia (hozzászokás) alakulhat ki (aztán ha később hagyod el a xanaxot, a hozzászokás miatt ismét erős szorongásos tüneteid lesznek). A szived valsz. a szorongásos szakaszok okozta magas pulzus miatt erősödött meg (gondold el, mintha folyton futnál). Szerintem ez rövid távon nem gond, de azért néha pihenni kell a szívnek is. Egy szó mint száz, hagyd el ezeket az antidepresszánsokat a fenébe és kérj egy erősebb béta blokkolót. Az ugyanúgy szorongásoldó, a szívedet is pihenteti és nincs hozzászokás. Mivel ilyen sokáig rajta maradtál a gyógyszeren (10 évig, te jóég!), ezért én azt mondom, hogy állj vissza erre a Stimuloton-ra vagy mire, aztán kb. fél év alatt próbáld meg a nullára csökkenteni az adagodat.
2018. márc. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ja ez a Concor cor a bétablokkoló, a Panangin forte meg egy általános szíverősítő, mehet nyugodtan, nem kell félni egyiktől sem.
2018. márc. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ja és majd egy fél év múlva én megpróbálnék leszokni a bétablokkolóról is és átszokni a futásra (a Panangin maradhat).
2018. márc. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A Stimuloton már nem hatott, ezért kellett váltani. Az Escitilt már egyszer próbáltam emelni 15 mg-ra, de nagyon felerősítette a szorongást így 5 nap után visszaálltam 10 mg-ra. Volt már, hogy 1 hétig is jól voltam, de aztán visszatért a szorongás sokkal erősebben. Egy hónap után már hatnia kellene szerintem. Egyébként nem szívesen szedek gyógyszert, kipróbálnék más lehetőséget is. Pszichológushoz járok, remélem sikerül legyőzni ezt a nagy szorongást.
2018. márc. 7. 15:07
 5/7 anonim ***** válasza:

[link]


"A kezelés kezdetekor bizonyos betegek fokozott szorongást tapasztalhatnak, ami a terápia folytatásával meg fog szűnni. Ezért nagyon fontos, hogy pontosan kövesse orvosa útmutatásait, ne hagyja abba a kezelést és ne változtasson az adagoláson anélkül, hogy azt ne beszélné meg kezelőorvosával."


...szóval menj vissza a dokihoz és beszélj vele. A Stimuloton 10 évig hatott, utána meg nem? Szerintem leginkább az volt a baj, hogy rajtahagyott a doki a szeren (vagy te nem mentél el a dokihoz, amikor kellett volna).

2018. márc. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen tudom, hogy a tünetek felerősödhetnek az elején, csak már több mint egy hónapja szedem. Beszéltem az orvosommal, azt mondta emelje az adagot 15mg-ra Ismét.A Stimulotont túl sokáig hagytuk és az orvos szerint már 200mg kellene, hogy hasson. Légyszíves ebben nem szednék gyógyszert,de nagyon rossz ebben a szorongásban, félelemben lenni.
2018. márc. 7. 17:10
 7/7 anonim ***** válasza:
A stimuloton terápiás adagja min 50-100 mg. A 25 mg nem volt elég. Egy idő után kifutott az 50 mg hatása és akkor már a semmit nem érő 25 mg dominált, így visszajöttek a szorongásos tünetek. Nem volt jó ötlet lecsökkenteni a nem hatásos adagra, előnye nincs semmi, csak hátránya.
2018. márc. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!