Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Magas TSH miatt előfordulhat,...

Magas TSH miatt előfordulhat, hogy kevésbé bírom az alkoholt?

Figyelt kérdés

2018. márc. 10. 18:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, de a magas TSH-szint pm-alulműködést jelez, az meg 90%-ban autoimmun betegség (Hashimoto-szindróma) következménye, ai esetén pedig nem tanácsos az alkoholfogyasztás. Szóval ne nagyon igyál, mert fokozhatja a gyulladást és a tüneteket.
2018. márc. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Csak a pajzsmirigyem rossz, de köszi a választ
2018. márc. 11. 12:45
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nem értetted meg, amit írtam.

Mi okozza a pm-alulműködésedet? Jódhiány, egyéb ásványi anyag hiánya? Milyen vizsgálatokat végeztek emiatt?

Mert az kevés önmagában, hogy "magas a TSH, alulműködik a pajzsmirigy". További laborvizsgálatokat szoktak végezni. Neked volt ilyen? Mértek aTPO-t? Ha igen, mennyi lett az eredmény? Ha nem, akkor sos-ben csináltass egyet privátban, 2000 Ft. Nem árt fT3-at és fT4-et nézetni sem, hogy rendben vannak-e, áruk ugyanannyi.

2018. márc. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Akinek alulműködik a pajzsmirigye, annak gyógyszert kell szedni rá, hogy ugyanaz a hormon meglegyen a szervezetében, mint amit a pajzsmirigy termel. Minden szervet ugyanis a pajzsmirigy irányít, tehát lelassul az illető, az agyműködése is rossz lesz, tehát évente legalább egyszer el kell menni ezzel orvoshoz, de lehet, hogy jársz,hiszen tudod, hogy magas a TSH-d, de ha szedsz rá gyógyszert, akkor már nem szabadna, hogy magas legyen. Szerintem alkoholt mértékkel ihatsz.
2018. márc. 14. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Andráska Béla válasza:
A magas TSH- ra vigyázni kell de azért óvatossan ihatsz. Viszont ha magas a BSF szinted vagy meghaladja a DT értéket esetleg a KBB érték kétszerese akkor ne igyál több alkoholt.
2018. márc. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az orvos mit mondott? Ha ennyire fontos kérdés ez neked akkor ott más baj is van, nemcsak a TSH
2018. márc. 23. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!