Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mitől ilyen magas a pulzusom,...

Mitől ilyen magas a pulzusom, mit csináljak?

Figyelt kérdés
A héten beteg voltam( torokfájás, orrfolyás) de péntektől kezdve már teljesen jól voltam, kicsit még taknyos vagyok. A mai napon a lázam felment 37.2re de most visszament a normálisba. Viszont délután vettem észre hogy a pulzusom nagyon magas. 108 volt pedig altalaban 70-80 kozott mozog. Nagyon dobog a szivem es folyamatosam soha nem volt ilyen nem is tudom mitol lehet be is vagyok panikolva es rosszul erzem magam. Egyszeruen nem hagyja abba. Azota egyszer voltam vecen is hasmenessel de szerintem csak azert mert annyira felidegesitettem magam. Most a szobaban fekszem felsotetben es probalok relaxalni de igy is gyorsan dobok es nem akar lassulni. Mit kene tennem aludni se merek? 19/F

2018. márc. 10. 19:53
 1/9 Zoli780806 ***** válasza:
Tereld el a figyelmed. Addig örülj míg dobog
2018. márc. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mert pánikolsz, azért ver gyorsabban. Nézz meg egy jó filmet, és ne a szívdobbanásaidat figyeld! Amúgy a 37,2 C egyáltalán nem láz, még hőemelkedés sem!
2018. márc. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Helyrejöttél már?
2018. márc. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem, ugyanolyan magas 140/81 pulzus 95. De legalabb mostmar nem panikolok hanem leszarom hiaba nem erzem magam tul jol
2018. márc. 11. 11:44
 5/9 A kérdező kommentje:
Ja igen es voltam bent ugyeleten ahol az EKG-m rendben volt
2018. márc. 11. 11:46
 6/9 anonim ***** válasza:
Az jó. Viszont a 95-ös pulzus mindenképp sok, mert 60-80 között van a normál érték. Úgyhogy kérj beutalót a háziorvosodtól kardiológiára, ott tudnak komolyabb vizsgálatokat végezni, amikből kiderülhet, mi a probléma. Ha esetleg megpróbálja elbagatellizálni, ne hagyd magad, hajtsd ki a beutalót mindenképp. (Először nekem se akart adni a házidoki, pedig amúgy normális. Csak amikor már másodszor mentem emiatt hozzá, és keményebb voltam...)
2018. márc. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ja, és addig is, amíg eljutsz a kardiológiára, szedj valami gyógynövényes nyugtatót, azok talán segítenek egy kicsit. A rendes nyugtatók is leviszik picit a pulzust, de azt nem ajánlanám, mert könnyen hozzá lehet szokni, meg amúgy is csak receptre lehet venni.
2018. márc. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Bár nem mostani a topic, de hátha majd segít valakinek. Az én nyugalmim kb 70-85. Mikor megbetegedtem 48 fokos lázzal felment a pulzusom 110ig délután. Nagyon beszartam mondanom se kell. Mert én is hajlamos vagyok a pánikra, de még az alatt sem ennyi sose. Dokim azt mondta teljesen normális ilyenkor a szervezet küzdd, az aktivitás is nagyobb. Egy jelzés, hogy jó az immunrendszer és teker. Másnap már csak 85 volt és megnyugodtam.

2018. ápr. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
38* huh bocsi:'D durva lett volna
2018. ápr. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!