Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Anyukám hasnyálmirigyrákos,...

Anyukám hasnyálmirigyrákos, mit tegyünk?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Tanácsot szeretnék kérni.Anyukámnál csütörtökön hasnyálmirigyrákot diagnosztizáltak.Alig eszik, attól is hasmenése van, alig iszik, 40 kiló, nincs ereje.Hétfő óta van kórházban, nem látogathatjuk az infuelnza miatt lezárták a kórházat.Nincs áttét az orvosa szerint, de nagyon rossz állapotban van, a háta tele lila foltokkal ,azt mondják a vénás trombózis miatt.Nagyon zaklatott vagyok, az onkológus kemót javasol de nagyon gyenge anyám, nem tudom mi lesz....Nagyon nehezen derült ki ez a betegség,mégis olyan hamar következett be minden...fogyás, étvágytalanság, gyengeség..Mit tehetnénk?



2018. márc. 11. 14:06
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
31%

Lassan elbúcsúztok töle, mert ez sajnos nem gyógyítható, ezért a kemónak sincs semmi értelme.


Részvetem

2018. márc. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
77%
Bízni, hinni, remélni. Mást nem tudtok. Legyetek vele lélekben, amíg tilalom van, segítsétek mindenben utána is. A legjobbakat kívánom!
2018. márc. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
87%

Úristen 1-es, te aztán nem könnyíted meg az ember helyzetét.


Kedves kérdező, kitartást és sok erőt kívánok!

2018. márc. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
79%
Gyógyítható, csak altalában későn veszik észre, mert sokáig nincsenek tünetei. Ha nincs áttét az jó, minél előbb el kéne kezdeni a kezelést.
2018. márc. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
72%

Ismerősömnek a kemo sem segített, pedig ő nem is volt legyengülve, vidám volt, szaladgált, enni is tudott. :-(

Sajnos 1-esnek igaza van, a hasnyálmirigy rák nagyon agresszív és mire a tünetek jelentkeznek már nagyon elhatalmasodott, ahogy olvastam kb 5 % az esélye a teljes felépülésnek. Reménykedjetek, hogy neki sikerül, orvossal beszéljétek meg, hogy mivel lehetne kicsit erősíteni az immunrendszerét, hogy elkezdhessék a kezelést.

2018. márc. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
85%

Hallgassatok az orvosra, és nagyon-nagyom éreztessétek anyukáddal hogy szeretitek. ugyanis ez sok erőt ad a küzdéshez, hogy akarjon élni. Ami segíthet még, legalábbis két kedves ismerősömnél rengeteget segített -mindkettő szintén rákos volt - az a Flavin7. Náluk is az volt a gond hogy a nem evéstől nagyon gyengék lettek. Nem állítom hogy mindenkinek beválik, de az orvosát megkérdezhetnétek hogy mit gondol erről a termékről, javasolja-e esetleg anyukádnak.


Az egyik ismerősömnek húgyhólyag, a másiknak meg nőgyógyászati rákja volt. Mindketten jól vannak, az egyikük több mint két éve tünetmentes.

2018. márc. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
86%

Nem tudtok mást, csak éreztetni, hogy szeretitek, és mellette vagytok.


Nagypapám is ebben halt meg, műtét után 5 héttel.


22/N

2018. márc. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
68%
Flavinról én is hallottam, hogy jó, orvossal meg kell beszélni, és vegyetek neki bio cékla levet, sárgarépa levet, egyen sok gyümölcsöt, banán a hasmenésre is jó és erősíti a szervezetét.
2018. márc. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
58%

Nem gyógyítható, csak elnyújtható a túlélési stádium. Én nem vállalnám.


Ismerősöm Baselben kapott kezelést, 5 éve, de nem nevezném életnek azt, ami vele van.

Kapja azóta is az injekciókat, párhavonta, éppen meg nem hal, de mindig gyenge, erőtlen, mellékhatásként sokszor mindenhonnan vérzik (gyomor, bél), kezelések után kórházba kerül, mert úgy leesik a vörösvértest-szintje (ilyen 2-4-es HgB-t produkál, csoda, hogy életben marad)...


Szóval menjetek a Kék Golyóba, ismerős is általuk jutott ki Svájcba, de mérlegeljetek.

Az út egy valag pénz, a kezelés mondjuk ingyenes - kísérleti fázis -, de szerintem jobb hamar meghalni, mint 5-6 évig haldolkolni.


Anyának SLE-je volt, legyetek anyud mellett sokat, éreztessétek vele, hogy szeretitek, és búcsúzzatok el lassan.

Sajnálom :(

2018. márc. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:

Első miért részvételsz????Anyukám még él !!! ÉL !


Tudom, hogy a hasnyálmirigyrák milyen agrasszív, Székesfehérváron fogják kezelni egyébként, ott is van onkológia.

Mi az a Flavin 7 ebben tudnátok segíteni?Hol lehet megvenni?

Ha anyukám csak fekszik és most infúziót kap de kijön belőle minden, akkor még azért reménykedhetünk?Nem akarom a kemót, apum se, mi a sugarat szeretnénk.Anyunak nincsenek fájdalmai, sokat pihen,alszik.

Nagyon rosszul érint, tudjátok sosem jöttem ki jól anyukámmal, nem volt olyan jó a viszonyunk..nem tudom mi lesz,nem tudok logikusan gondolkodni most.Köszönöm a válaszokat.

2018. márc. 11. 15:05
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!