Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Periorális dermtaitiszt mivel...

Periorális dermtaitiszt mivel kezeljem?

Figyelt kérdés
Nem nagyon múlik el semmivel.Hormon alapú szerintem,mert a menzeszem kezdetekor szokott kijönni.Alksebort használok,de szerintem semmi értelme.

#betegség #gyógyítás #kezelés #hormon #periorális dermaitisz
2018. márc. 15. 12:52
 1/4 anonim ***** válasza:

"Okok

Nem ismertek. Feltételezett okai: hormonális változások, valószínűsíthető az emésztési-felszívódási zavar. Külső ok: steroid tartalmú krémek használata, nem ismert kozmetikai hatóanyagok, illetve fluorid tartalmú fogkrémek erősíthetik.

Kezelési lehetőségek

Végleges eredményt adó kezelés nem létezik. Segíthet az allergének, triggerek elhagyása. Bőrgyógyásznak bőrápolási- kezelés tervet kell kialakítani és azt a bőr állapotának megfelelően folyamatosan módosítani. Nem steroid tartalmú gyulladáscsökkentők, antibiotikumok és az úgynevezett retinoidok, esetleg azelainsav tartalmú készítmények segíthetnek csökkenteni a tüneteket."

[link]

2018. márc. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Tesómnak volt ilyen, neki a Dermazin nevű ezüst kolloidos krém segített. Szerintem vényköteles a krém, de ebben nem vagyok biztos.
2018. márc. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!
2018. márc. 18. 12:48
 4/4 anonim ***** válasza:
nekem tavaly jött ki, szörnyű volt! Nekem tuti a tul sok bőrápolo okozta, naptej meg éjszakai krémek, egy hónapig szenvedtem vele! Nullterapia segített, semmi krém es naponta többször sós (tengeri so ket evokanal 1 deci langyos vizbe) vizzel kenegettem. Azóta nem jött elő
2018. ápr. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!