Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Konkretan mi a szorongas?

Konkretan mi a szorongas?

Figyelt kérdés

Pszichologushoz jarok valoszinuleg szorongassal. Panikrohamaim vannak, legalabbis ilyen erdekes mas tudatallapotba kerulok, mindentol megijedek, meg az asztalon fekvo ceruzatol is ilyenkor. Mindenre erzekenyebb vagyok, ha stresszhelyzet van, sokkal idegesebben reagalok mint elotte. Kicsit tobb, mint fel eve tart.

De nem tudom mi a szorongas. Ehhez a fogalomhoz nem tudok erzest kapcsolni. Azt mondta a doki, hogy ez is baj, hogy nem beszelem ki az erzeseimet, mert nem is tudom, hogy mit erzek. Nem erzek semmit, egyedul ettol a furcsa mentalis allapot miatti felelem es feszenges van minden egyes nap. Ha elterelem a figyelmem, olyan vagyok mint regen.

Ha megjelenik ez az allapot, akkor se beszelni se mozgolodni nem igazan szoktam, mivel attol felek, hogy csak eloidezem a panikrohamot vagy rontok a helyzeten.

Valaki meg tudna fogalmazni, hogy mi is az a szorongas?

20/L



2018. márc. 16. 14:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nagy wc-re tudsz menni rendesen?
2018. márc. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Én két hónapig jártam pszichológushoz szorongással. Nálam a tanulásban jött ki. Szorongtam, ha nem tanultam annyit aznap, amit előző nap elterveztem, ezért betegesen próbáltam behozni a lemaradást, nem ettem, nem figyeltem magamra, aludni mondjuk aludtam, de mindig fáradt voltam. Mindig jött valami külső kényszer, hogy tanulnom kell, különben elkezdtem szorongani. Gyomorgörcsöm volt, rázott a hideg. A szorongás mindig valami rossz érzés, amitől nem tudsz megszabadulni, csak úgy, ha azt teszed, amiről azt hiszed, hogy csökkenti a szorongást. Legalábbis nálam így jött ki.


L/20

2018. márc. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Nekem ilyenek nincsenek, en ezt aggodasnak fogom fel.

Akkor ez mi lehet?


Elso valaszolo: igen, tudok.

2018. márc. 16. 14:27
 4/13 anonim ***** válasza:
Az aggódás is átmehet már olyan szintre, ami szorongást okoz.
2018. márc. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Es hogyha en ugy erzem, hogy nem aggodok?

Szimplan a panik miatt felek, hogy ujra elojon.

2018. márc. 16. 14:55
 6/13 anonim ***** válasza:
Miért félsz, hogy előjön? Erre kéne megtalálni a választ.
2018. márc. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Mert felek mindenfele fajta betegsegtol. Felek hogy meghalok. Felek, hogy itt hagyok mindenkit. Mrg mert borzaszto erzes atelni.
2018. márc. 16. 16:11
 8/13 anonim ***** válasza:
Akkor inkább pánikbetegséged van, mint szorongásod.
2018. márc. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Hat szorongasos panikbetegseg.

De ezek az erdekes tunetek is erre utalnak? Hogy barmitol megijedek ha eppen olyan allapotban vagyok? Valamikor megijedek valamikor nem. Vagy ez csak nekem ennyire fura? :(

2018. márc. 16. 17:21
 10/13 A kérdező kommentje:
Vagyis nem feltetlen megijedes... hanem mintha ijedten, aggodoan, izgulosan lennek ideges mindentol amire ranezek.
2018. márc. 16. 18:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!