Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Rotavírus nem csak egészen...

Rotavírus nem csak egészen kicsi gyerekeket érinthet? Ha egy felnőtt erre hivatkozva van betegállományban az kamuzik?

Figyelt kérdés

Ha egy felnőtt, sőt lassan öreg (50 felett) kolleganőm betelefonál hogy elkapta a rotavírus és emiatt betegálloméáyban van, akkor az

- hülye és hazudik /hazudik és hülye

- megbolondult?


2018. márc. 16. 15:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Miért ne kaphatná el egy felnőtt is? Nem is értem, hogy jut eszedbe, hogy egy vírus csak gyerekeket fertőz.
2018. márc. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Rotavírust elkap egy felnőtt?????????


Hát ilyet én még az életben nem hallottam. Illetve elkaphat de.....


"A rotavírus-fertőzés okozza a legtöbb, enyhébb vagy súlyosabb kiszáradást okozó, hányással, hasmenéssel járó betegséget kisgyermekek és csecsemők körében.


Részletek: [link]


Felnőtteket tünet nélkül is fertőz a rotavírus


[link]

2018. márc. 16. 16:04
 3/18 A kérdező kommentje:

tünet nélkül. valódi orvosi csoda lenne ha egy felnőtt rotás tünetet mutatna. orvosi csoda.

lehet hogy én épp rotafertőzött vagyok? lehet.

2018. márc. 16. 16:05
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

A tünet nélkül is fertőzés azt jelenti, hogy egy felnőtt úgy is elkapják a rotát, hogy nincs tünete. Nem pedig azt, hogy nem is lehet.


Csak úgy süt belőled a gyűlölet. Kezeltesd magad.

2018. márc. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy valami más hasonlót kapott el, és az emberek nagy részének a fejében az van, hányás+hasmenés=rotavírus. Simán 50 évesen is elkaphat valaki hasonlót (nekem utoljára 2 éve volt ilyenem, 43 éves koromban), 2 napig ültem/forogtam a WC-n, volt, hogy nem tudtam eldönteni melyiket tegyem a kagylóba és melyiket a padlóra mert egyszerre jött alul fölül. Majd ha te is leszel ilen helyzetben rájösz milyen érzés.

Az, hogy rotavírus-e vagy sem azt leginkább egy labor tudná eldönteni. Szóval nem hiszem, hogy bolond lenne, legfeljebb félre diagnosztizálta magát.

2018. márc. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

jaja... persze. és persze annyira beteg hogy orvosnál se járt és betegáll papírja sincs.

én simán kivágnám aztán hazudozzon másutt.

lógós szar.

2018. márc. 16. 18:19
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

1. Felnőtt is megfertőződhet vele. Kicsit fejleszd a szövegértésed...

2. Bármilyen más hányós-hasmenős vírust IS elkaphat, amivel egyébként orvoshoz sem kell menni, mert csak a folyadékpótlás a lényeg.

3. Ha neked ettől "lógós szar" valaki, mert betelefonál egy olyan betegség miatt, amit tényleg elkaphatott (vagy legalábbis ugyanazokat a tüneteket biztosan, ha nem is pont ezt) akkor kívánom neked, hogy te is éld át ezt a fantasztikus tünetegyüttest, megnézném, mikor lenne kedved dolgozni menni.

2018. márc. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

"t, amivel egyébként orvoshoz sem kell menni, mert csak a folyadékpótlás a lényeg. "


Már bocsánat. Ez egy BAROMSÁG. Nem igaz.

Mi az hogy orvoshoz se kell menni?

És a betegállományos papírt ki adja? Ha az nincs akkor hogy vagy betegállományban?

Akkor kamu az egész ha még orvosi papír sincs!


Persze orvosi papírral is kamu vannak akiknek ugye már azt se hisszük el amit kérdeznek és nem ok nélkül!!

2018. márc. 17. 09:16
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Na ebben most pont benne vagyok, mert 2 hete annyira elkapott, hogy felallni nem birtam, de fekudni se nagyon, mert a beleim mellett a gyomrom is fajt, mintha gyomorszajon rugtak volna. A hasi es belfajdalom kb. 2 napig tartott intenziven, utana kb. meg 1 het volt mire normalisan tudtam enni, addig abszolut nem ettem, es inni sem birtam, mert ugy ereztem, hogy megreked a gyomromban es csak nyomja tovabb, es ettol oklendeztem.

Az orvoshoz nem birtam volna elmenni, mert szerintem osszeestem volna, annyira gyenge voltam. (Max ha vittek volna, de nem volt jelentkezo, senki nem akarta elkapni).

Amugy 28 eves felnott no vagyok, lazam nem volt, de ugy orankent 10x levert a hideg verejtek a fajdalomtol. Egy 50 eves nonek valoszinuleg gyengebb is az immunrendszere, raadasul az Antsz honlapjan is novekvo tendenciat mutatnak ezek a virusok az evnek ebben a szakaszaban.

2018. márc. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

"Az orvoshoz nem birtam volna elmenni"


Aha... persze. És akkor hogy vett fel tp-re??? Úgy hogy nem is látott csak bemondásra???

Na hagyjál már.

Persze.

2018. márc. 17. 15:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!