Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi lehet ez? Volt valakinek...

Mi lehet ez? Volt valakinek ehhez hasonló?

Figyelt kérdés
Körülbelül 3 hete kezdődött, hogy a szegycsontomnál/gyomorszáj körül főleg hirtelen mozdulatra szúró fájdalmat éreztem. Azóta volt hogy egy hétig elmúlt, de 3napja ismét elő jött. Néha nyelésnél is érzem, sőt ha kell böfögni és böfögök egyet akkor is kellemetlen érzés. Ma már nem szúrt annyira mondjuk, hanem enyhén nyomó fajdalomnak mondanám leginkább már egy gyenge szúrás érzéssel. Gyakran a hátam is belefajdul kicsit. Nem erős fájdalom amúgy, de kellemetlen mert nem tudom mi lehet. Más bajom nincs, nem vagyok lázas, étvágyam sem rossz, se hányinger és hányás, se hasmenés, csak ez a gyomorszáj körüli kellemetlen érzés. Valakinek volt hasonló? Mit kezdhetek vele?

2018. márc. 17. 22:22
 1/6 anonim ***** válasza:

Háziorvos -> Gasztroenterológia


vagy a háziorvos felír kezdésnek valamilyen gyógyszert refluxra.

2018. márc. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Próbálj meg pár hétig diétáni. Kávé, alkohol, cigi, csoki, egyéb cukros ételek, gyümölcs, sabanyú dolgokat, fűszeres nagyon zsíros ételeket kerüld meg a buborékos italokat, fekete teát, zöld teát, paradicsom szószt és a túl sok sót. Mindent ami sabat csinál. Iszogass reggel.este fél.dl salvus vizet. Patikában kapható. Rossz íze van de hatásos. Vagy fehér akác tea is jó. Cukor citrom nélkül. Ha 2-3 hét után is vannak tüneteid akkor sajnos a gasztroenterológiát ajánlom. Körzeti orvostól tudsz beutalót kérni.
2018. márc. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Reflus gyógyszerrel óvatosan. Hosszabb alkamazása csontritkulást okoz. Ezt sajnos nem mondja el a háziorvos. Mákolaj szezámmaggal hatásos rá ha ilyen gyógyszert kapná azt is szedj mellé.
2018. márc. 17. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Reflux lenne? De nem ég a gyomrom, vagyis nem égő érzés. Viszont 4hete szedtem antibiotikumot és attól égett a gyomrom nagyon, és utána kezdődtek a tünetek. Lehet attól? Köszönöm a válaszokat!
2018. márc. 17. 22:36
 5/6 anonim ***** válasza:
lehet reflux, de van olyan is hogy a nyelőcső kitüremkedik, na de mindegy felesleges találgatni elkell menni orvoshoz
2018. márc. 17. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Lehet az antibiotikumtól. Valami sérülés is keletkezhezett akár a gyógyszer hatására. Amit írtam korábban azt próbáld ki. Diéta stb. Ha nem segít akkor orvos.
2018. márc. 21. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!