Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Aki hpv-vel fertőzöt az nem...

Aki hpv-vel fertőzöt az nem élhet onnanstól normalis szexuális életet?

Figyelt kérdés
Úgy értem tudom h van rá kezelés de ugy tudom nagy rá az esely, hogy ujra elo bukkan es tudtom nélkul megfertőzhetek igy bárkit mert nem tudok rola ha ujra kiujul még ha kezelés utan már egyszer elmult is.

2018. márc. 19. 00:19
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Erre találták ki az óvszert.
2018. márc. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az óvszer se véd ellene biztosan. A másik pedig ha párom és én úgy döntünk gyereket akarunk, gumival elég nehézkes ezt megoldani. És egész életemben nem akarok gumit használva szexuális életet élni. Eddig mindegyik párommal fogamzásgátlót használtunk mert nem igazan vagyok oda a gumiért csak alkalmi partnerekkel használtam mindig. És fölösleges egyből arra asszociálni, hogy ha mindig használtam volna most nem lenne ez a kérdés. Mert ugyanúgy gumival is bármikor bárki elkaphatja sőt még egy szűz is. Na de marad a kérdés, hogy lehet így teljes élete valakinek? Vagy ezentúl nem lehet rendes szexuális életet élni anélkül, hogy emiatt aggódjak? Ha kezelés után én és páromban is eltűnt a vírus de két év után egy immunrendszer gyengülés miatt újra előjön, minden alkalommal szenvedhetünk a kezelésekkel és a nemi szervi szemölcsökkel?
2018. márc. 20. 02:30
 3/8 anonim ***** válasza:

Az emberek kb. 80%-a megfertőződik élete során HPV-vel, csak sok esetben nem okoz tünetet és hosszabb-rövidebb idő alatt eltűnik a fertőzés.

Ha tünetmentesek vagytok jelenleg, akkor érdemes beadatni az oltást a visszafertőződés megelőzése érdekében. Plusz újabb vizsgálatok szerint a már meglévő fertőzés leküzdésében is segít az oltás.

Egyébként meg ha már te is és a párod is fertőzött, akkor mindegy, hogyan szexeltek.

2018. márc. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Kijött de voltunk kezelésen szemölcsöket okozó fajtájú volt mindkettőnknek ugye eltávolították és a teszteken kimutatták, hogy eltűnt a fertőzés de most észrevettük, hogy barátnőmön újra kijött egy szemölcs egy másfél évvel később. És ezért kérdezem, hogy ez minden alkalommal kifog újulni ha legyengül valamelyikőnk immunrendszere? És például ha valamelyikőnknek új partnerei lesznek ha úgy adódik emiatt ettől kell félnünk mostantól egész életünkben, hogy mikor újul ki? És kapja el a következő párom vagy szexpartnerem?
2018. márc. 20. 17:09
 5/8 A kérdező kommentje:
Na senki? :/
2018. márc. 24. 03:54
 6/8 anonim válasza:
Szia, ez egy nagyon rossz dolog és aki ekapja, erre gondol egyből. Én is így voltam vele. Eljegyzés előtt egy hónappal, esküvő előtt fél évvel jött elő nálam. Ecseteltem és 5 hét alatt elmúlt, ez 2008-ban volt. Férjemen nem voltak. Előtte 2006-ban szakítottunk és mindkettőnknek volt párja, tehát valamelyikünk kapta el az új partnertől. Én is nagyon féltem, hogy mi lesz, de mi tudtuk, hogy össze fogunk házasodni és gyereket akarunk és a doki mondta, hogy tünetmentesen, tehát, ha nincs szemölcs, akkor együtt lehet lenni. Én 5 lombikot végigcsináltam (nő), és egyszer sem mondták, hogy emiatt nem fognak hozzám érni. Mármint, ha lett volna rajtam szemölcs, de akkor nem volt. Pont most olvastam, hogy elvileg csak akkor fertőz, ha tünete van, tehát ott a szemölcs. Amúgy "nyugalmi állapotban" a bőr alatt van a vírus és akkor nem fertőz. Legyengült immunrendszernél jön elő újra. Amikor terhes lettem és már 3 éve tünetmentes voltam, akkor azért megkérdeztem a dokit, hogy mi van, ha most jön elő, nem fertőzöm meg a babát szülés közben, azt mondta, hogy vezetett le már szülést diónyi nagyságú kondilómával is. Nem tudom mire értette, hogy a gyerek ettől nem kapja el, vagy mi, de kicsit megnyugodtam. Egyébként én attól rettegtem sokáig, hogy emiatt méhnyakrákom lesz, de úgy tudom, hogy amelyik fajtája szemölcsöt okoz, az rákot nem. Maradj együtt a pároddal, mást nem tudok mondani.
2018. máj. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Azóta sem jött elő szerencsére egyikőnknek sem, ez már 10 éve volt. De attól még bármilyen más HPV vírust is hordozhat bárki a tudta nélkül.
2018. máj. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nekünk viszont kiújúlt. :|
2018. szept. 3. 16:50

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!