Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért van az hogy nagyon...

Miért van az hogy nagyon száraz a bőröm?

Figyelt kérdés
Jó ideje nagyon száraz a bőröm hót fehér tetkóim is vannak azon is nagyon látszik. Mitöl van ez? Hogyan lehet kezelni?

2018. márc. 21. 11:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Mert kint hideg van és a hideg levegö szárítja.


Amit tehetsz, hogy mosakodás után krémezed magadat. Ha nagyon durva már akkor egyszerüen csak akkor zuhanyzol, ha nagyon megizzadtál, de egy otthon töltött vasárnap után nem zuhanyzol. De sok sok krémat használsz.

2018. márc. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De milyen krémet használjak?
2018. márc. 21. 19:20
 3/4 anonim ***** válasza:

Valami extra zsírosat! Nekem ugyanez a problemam evek ota. Tok feher bor, es meg hamlik is.

Az en esetemben az is problema volt, hogy keveset ittam (sajnos meg most is), de ha azt novelem, akkor picit javul a helyzet.

Az arcomra Nivea kremet szoktam kenni (ezt talaltam eddig a legzsirosabbnak) estenkent olyan vastagon, hogy tiszta feher marad ejjelre az arcborom (reggelre ezt is beissza, annyira szaraz), es alkoholmentes micellas vizzel tisztitom.

Testre pedig szinten valami zsiros testapolot kenek, kozvetlenul furdes utan (most epp dove-om van, de volt masik is.) A vegtagjaimon latszik a legjobban a hamlo bor, ugyhogy ide is legtobbszor kenek Nivea kremet is (foleg a kezfejemre).

Nalunk ez csaladi orokseg, de telen a legrosszabb.

Probalj eloszor tobbet inni, es kulsoleg is hidratalni, hatha az hasznal.

2018. márc. 25. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem is elég száraz a bőröm. Az utolsó jót írt, próbálj meg minél többet inni, az segít a helyzeten. Télen hajlamos a kezem kirepedezni, ezért igyekszem mindig kesztyűt húzni, ha egy kicsit is hideg van. Ha érzem, hogy kezd "kérgesedni" a kezem a hidegtől, akkor éjszakára bekenem Bepantennel. (Ha már ki van repedve, akkor mással nem is tudom kenni, mert viszket, ég és kiütéses minden mástól.)

Nekem a fürdés/vízminőség is számít. Pár évig Bp-n laktam, ott keményebb volt a víz, mint itthon, a bőrömet is sokkal jobban szárította. Ha lehet, inkább fürödj tusolás helyett, és a vízbe tegyél egy kis habfürdőt, vagy tusfürdőt. Nyilván ezt nem mindig lehet megoldani, én mikor koliban laktam tusolás után Babaolajat (lehet kapni gél formátumban is, azt könnyebb használni) kentem a lábamra még vizesen, hogy ne repedezzen ki.

A hajam szokott még problémás lenni, vizesen pár csepp hajolajat oszlatok el a végein, hogy ne legyen annyira száraz, és "sprőd".

2018. márc. 25. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!