Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mitől fáj a torkom?!

Mitől fáj a torkom?!

Figyelt kérdés

Lassan 2 hete folyamatosan fáj a torkom.

Voltam házi orvosnál annyit mondott, hogy "piros", írt fel antibiotikumot, de nem hatott semmit.

Rá egy hétre voltam fül-orr-gégész orvosnál, megnézte a torkom, vett tenyésztést, de az eredmény negatív lett, szóval elvileg nincs semmi bajom..Azt tanácsolta, hogy szedjek fájdalom csillapítót. (Ez segít, viszont 1-2 óra elteltével ugyanúgy elkezd fájni.) Emellett szedek C-vitamint is.

Azonban a torok fájás nem múlik, nyelni alig tudok, lázam nincs, állkapocs alatti gyengéd nyomásra is érzékeny, fáj.


Csatolok egy képet a torkomról, hátha valaki tudna segíteni, hogy mi is lehet ez.


(Házi praktikákat is próbáltam már, (sós vízzel gargarizálás, méz evés, teázgatás, fokhagyma evés), de sajnos nem segített semmit sem.)


[link]


Válaszokat előre is köszönöm.



#egészség #torok #fájdalom #torokfájás #hosszantatró torokfájás
2018. márc. 22. 20:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez egy torokgyulladásnak néz ki.Piros a hátsó torkod és hólyagos.A manduláid jó nagyok és lyukacsosak,de úgy látom nincsenek begyulladva.Nem mondták még,hogy vetesd ki?Öblögesd sós vízzel,ha nem javul menj vissza a gégészetre.Az én torkom is folyamatosan fáj már hónapok óta.

Öblögetem,ecsetelem torok fertőtlenítővel.Nekem igyen:

[link]

2018. márc. 24. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm a választ.

Vissza mentem tegnap a gégész orvoshoz, nyomás hatására genny jött ki a manduláimból, csak azt nem értette, hogy mitől. Így írt fel Xorimax 500mg - ot. (Antibiotikum), meg mondta, hogy strepfen torok fertőtlenítő cukrot vegyek. És, ha nagyon fáj szedjek fájdalom csillapítót is. Vett le egy nagy labort, ami mutatta is, hogy gyulladás van.

Ezeket szedem, ma 2.napja és még valóban fáj, de nagyon jelentősen csökkent a fájdalom.

Úgy érzem, hatni fog ez a gyógyszer kombó. :)

Ha neked már hónapok óta fáj, menj el gégészhez, és vizsgáltasd ki jobban.

Mielőbbi gyógyulást kívánok!

2018. márc. 24. 19:48
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Jól tetted,hogy visszamentél a gégészetre.Remélem rendbe jön a torkod.Lehet,érdemes lenne kivetetni a manduláidat,elég nagyok.Mennyi idős vagy?Gondolom lány.Gennyes mandulák később okozhatnak gondokat,pl.terhességnél.

Én is készülök visszamenni a gégészetre.

2018. márc. 26. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!