Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Erős hastájéki, jobb oldali...

Erős hastájéki, jobb oldali fájdalom, negatív eredményekkel. Mi lehet?

Figyelt kérdés

Kb végső elkeseredésében írok ide.

4 éve ismeretlen eredetű jobb bordaív alatti görcsös fájdalmaim jelentkeztek hullámokban, változó intenzitással. Voltam orvosnál 3 éve, minden normális. 2 hete viszont ez elkezdett új szintre emelkedni, a fájdalom hullámok alatt már hidegrázás, verejtékezés, hányinger, öklendezés is megjelenik. 2 napja, lejjebb, csípő tájékon állandó, szúró fájdalmam lett. Ha sokat mozgok, rámtör a hányinger, remegek.

Voltam háziorvosnál, elküldött sebészetre vakbél gyulladás gyanújával, de nem találtak semmit. Ma reggel vérvételen voltam, az alapján máj, vese, hasnyálmirigy, epe rendben. Minden értékem határon belül van, kivéve a neutrofil szinteket, de ez is éppenhogy határon alul, sőt,pár helyen normális határon belülinek jelzik (46,4%, a lapomon 50% van megadva normális alsó határnak, de neten találtam 40%-os határt is, így gondolom ez sem nevezhető egyértelműen problémának).

Étvágyam már szinte egyáltalán nincs, amint enni próbálok gombóc lesz a torkomban, és masszív hányingerem. Járni alig tudok, mert olyankor előjön a görcsös fájdalom is újra. Ez utóbbi elkezdett kisugározni a gyomorszájam felé, illetve a hátamon felfelé.

Holnap reggel ultrahangra megyek, ha az sem mutat semmit, gasztroenterológus. (Laktóz intoleráns vagyok, mint menet közben kiderült, de tartom a diétát, pár havonta enyhe probiotikumot is szedek).

Tapasztalt bárki hasonlót? Esetleg bármi ötlet? Természetesen megyek tovább a vizsgálatokra, de a 3 évvel ezelőttiek alapján nagyon elkeseredett vagyok, mivel akkor kb elküldtek, hogy semmi bajom (ezután, magánúton derült ki az intoleranciám, mikor véletlenül kb megmérgeztem magam annyira, hogy a vizet is kihánytam). Rettegek, hogy megint elküldenek, miközben a fájdalomtól lassan nem tudom ellátni a munkahelyi teendőimet.

Köszönöm, ha valaki elolvasta, és esetleg tud valami tippet adni, mert már teljesen kiidegel a bizonytalanság.

27/n


2018. márc. 22. 21:44
 1/4 anonim ***** válasza:

egyikre sem teljesen tipikis de 3 dolog jut eszembe

1. carcinoid tumor az appendixben

2. hasnyalmirigu problema

3. IBS, kifejezetebb a plexusoknal

volt colonoszkopiad (tukrozes)

gluten erzekenyse?


A legesejesebb a 3. verzio.

Probald meg a Normixot 2*1 7 napig, barmilyen orvos fel tudja irni.

Vagy esetleg a Dicetel-t.

Nogyogyaszatilag minden rendben?

2018. márc. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Lehet epevezetékkel van a baj,elzáródás,szűkület esetleg polip stb azt mondjuk ultrahangal nem lehet látni
2018. márc. 23. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nagybátyámnak volt. Hasnyálmirigy gyulladáskor voltak ilyen tünetei, meg az epeúti ráknál hasonló. De ez utóbbi 5 hónap alatt elvitte. Ha rákos vagy, általában megmagyarázhatatlan okból fogsz rövid idő alatt 20-30 kg-ot. Ő utóbbit
2018. márc. 23. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

A dolog azóta megoldódott, azért írom le, hátha másnak is segít.

A laktóz intolerancia állt a dolog mögött. Mivel sokáig kezeletlen volt, mert nem tudtam róla, az egész emésztőrendszeremet megviselte, hazavágta. Hosszú diéta (másfél évnyi, hogy teljesen konkrét legyek) után ma már teljesen rendbejött, fájdalommentes vagyok :) Most már 1-1 kis csokit is meg tudok enni nagy ritkán anélkül, hogy tünetet okozna.

2019. aug. 25. 09:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!