Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Sűrűn járok vizelni. Emselex...

Sűrűn járok vizelni. Emselex tablettát írtak fel. Biztos hogy ezt kell szednem?

Figyelt kérdés
Szóval ha már egy kicsit több folyadékot viszek be a szervezetembe akkor sürgető ingerrel sűrűn járok pisilni. Valamint gyakran előfordul az is hogy ilyenkor nem mindig sikerül teljesen kiüríteni a hólyagom. Pisilés után pár perccel már újra tudnék menni. Urológus Emselex tablettát írt, azt mondta legalább 1 évig szednem kell. Kiváltottam, itthon olvasom a betegtájékoztatót, és az áll benne hogy "Ne szedje az Emselex-et ha: - Vizeletelakadásban szenved (Nem tudja kiüríteni a hólyagját.) Akkor valószínűleg mégsem jó nekem ez a gyógyszer?

2018. márc. 23. 08:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem vagy felfázva? Mert a "tüneteid" alapján én inkább erre tippelnék.
2018. márc. 23. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
10%

Anoním kommentelők hozzászólásaival akarod ellenőrizni dokid hozzáértését?

Nicknevemmel felvállalom, hogy leszek dilidokid.

2018. márc. 23. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nő vagy férfi vagy?
2018. márc. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nő vagyok. Nem felfázás mert évek óta tart. Persze hogy kétségbe vonom az orvos hozzáértését, mivel a panaszaim és a betegtájékoztató alapján nem is lehetne szednem ezt a gyógyszert. A kérdést azért írtam ki mert kíváncsi vagyok hogy más mit gondol erről.
2018. márc. 24. 17:44
 5/7 anonim ***** válasza:

Ismerős a szlogen?

"Kérdezze meg háziorvosát, vagy gyógyszerészét!"

.

Vagy-e olyan viszonyban a házidokiddal, hogy ezt a kérdést megbeszéljed vele?

(Ha nem, évente egyszer lehetőség van dokiváltásra.)

.

Közülünk senki nem ismeri/ismerheti kórelőzményedet, tehát ha jó indulattal is, csak találgatni és kuruzsolni tudunk..

.

Saját véleményem: két ellentmondó, egymást ütő betegség gyógyítása esetén a rosszabbat, a károsabbat kell először gyógyítani.

Bizonyára a doki is így van vele, azért adta ezt a tablettát. Ám, ha megbeszéled vele, hogy te ebben nem bízol (nem a doki iránt vagy bizalmatlan! - hanem a gyógyszer iránt!), biztosan keres valami más megoldást.


Gyógyuláshoz lényeges a gyógyulásba vetett hit is.

2018. márc. 24. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az orvosod biztos csináltatott vér- és vizeletvizsgálatot, mielőtt felírta ezt a gyógyszert, ami kb. arra jó, hogy ellazulsz és nem kell annyit wc-re jatnod. Sajnos pár dolog lehet a háttérben: fertőzések, cukorbetegség, vesebetegség, lelki okok, vagy akár olyan gyógyszer vagy táplálék-kiegészítő, ami vizelethajtó hatást vált ki nálad. Nyugodtan mondd meg a dokinak, hogy nem bízol a gyógyszerben, ha nem egy egoista barom, akkor tuti kitalál valamit, mert tapasztalatból mondom egy betegség meggyógyításához 2 ember kell: beteg+doki. Fel a fejjel és jobbulást.
2018. márc. 27. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 spálbp válasza:
A gyógyszer jó.... a hólyag a beteg nem tudja tartani a vizeletet és nem űrt rendesen…Nekem is ez a probléma volt hólyag műtéten estem át
2019. máj. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!