Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A kolonoszkópia (vastagbéltükr...

A kolonoszkópia (vastagbéltükrözés) is kimutatja a gluténérzékenységet, vagy vagy a vékonybélből vett minta alapján tudják csak megmondani?

Figyelt kérdés
Fél éve voltam gyomortükrözésen, akkor nem nézték meg a vékonybelemet, csak a gyomromat, mondván, hogy a gyomrom szép.. Azóta már az is teljesen gyulladásban van. A háziorvosom most vastagbél tükrözésre küldött el, de szerintem 100%, hogy gluténérzékeny vagyok. :( Félek, hogy megint nem derül ki semmi.
2018. márc. 25. 15:46
 1/7 anonim ***** válasza:
97%
Vérvételbl kimutatják a gluténérzékenységet.
2018. márc. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%

A gluténérzékenységet nem így állapítják meg. A lányom volt allergiavizsgálaton, egyiket sem alkalmazták nála. A vérből állapítják meg, ami nem "kisrutin" vérvizsgálat, hanem a direkt erre szakosodott.

Ennyit tudok biztosra, de ne kérdezd, hová ment, mert Osztákoknál csinálták, mivel ott dolgozik, ott él. Azért dumáltam bele a kérdésedbe, mert tuti, hogy nem így, ahogy leírtad.

Szerintem itthon is lehet kérni erre vonatkozó vérvizsgálatot. Ne tedd ki magad felesleges vastagbéltükrözésnek, ha nem muszáj. Egyrészt fájdalmas, másrészt sokkal egyszerűbben megállapítják, mint írtam, vérből.

Ha elküldött tükrözésre, az NEM a gluténérzékenységre vonatkozik, hanem az egyéb panaszaidra. (Írod, hogy a gyomrod gyulladásban van.)

Elég béna háziorvosod lehet. :(

2018. márc. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Iktasd ki a gluténtartalmú élelmiszereket az étrendedből. - Ha pár héten belül elmúlnak a tüneteid, akkor jó eséllyel valóban gluténérzékeny vagy. Legalább egy hónap után óvatosan elkezdhetsz újra gluténos kajákat enni - ha a tünetek ismét jelentkeznek, akkor 100% a gluténérzékenység.

Egyébként meg tényleg vérből is kimutatható, Magyarországon is, endokrinológus tudja megkérni a szükséges laborvizsgálatot.

2018. márc. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

sima vervetel, talan ahaziorvos is ki tudja irni de gasztroenterologus biztosan, transzglutaminaz enzimet es IgA- t neznek

a vastagbeltukrozes boditasban egyaltalan nem faj, azt se veszed eszre mikor kezdodik es mikor van kesz, gyulladados belbetegsegekt, tumoros folyamatokat lehet megnezni, tovabba un rakmeelozo polipokat lehet eltavolitani

2018. márc. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Elmegyek a tükrözésre, mert attól tartok, hogy már vannak szövődmények, ma kórházban is voltam, 2 infúziót kaptam és haza is jöhettem 5 óra múlva, de 1 tünetem javult, a többi 99 rosszabbodott. Remélem holnapra jobban leszek, nem merek aludni, mert halálfélelmem van kb.. Pedig rohadt álmos vagyok :'( De ezt inkább egy másik kérdésben írom ki.
2018. ápr. 6. 00:30
 6/7 anonim válasza:
Nálam bőr biopsziát és vékobél tükrözést csináltak. Az elöbbivel bizonyságot nyertek,hogy gluténérzékenységről van szó amit a vér vizsgálat során nem tudták kimutatni. A másodiknál pedig azt vizsgálták,hogy nem roncsolódtak-e már nagyon a bélbolyhok.
2018. ápr. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem is vékonybélig tolták fel és úgy vizsgálták. A szokásos helyett több mint fél órát voltam az asztalon csővel a fenekemben. De túléltem.
2018. dec. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!