Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez mar lehet akar skizofrenia is?

Ez mar lehet akar skizofrenia is?

Figyelt kérdés

Panikrohamokkal, allando ettol valo felelem miatt jarok pszichologushoz. Az exbaratommal valo szakitas ota (tavaly szeptember eleje) tartanak a tunetek.

Ami kezd aggasztani, hogy nagyon zavarosak az almaim. Neha olyan az ebrenlet is mintha almodnek. Utanaolvastam a derealozacionak, de nem neveznem annak, nem latom masnak vagy megvaltozottnak a kornyezetemet, csak hirtelen elkezdek mindentol megijedni, ideges lenni.

A panikroham mar nem jon, csak az erzes mintha jonne, de mar nem felek tole ugy mint az elejen. Mindenre sokkal erzekenyebben reagalok. Ha olvasok vagy hallok valami negativ toltetu dolgot, szot, erzem a feszultseget, az ijedtseget magamban. Mintha ugy ettol tenyleg ijedten idegesnek kene lennem. A masik ami meg furcsa az az, hogy neha nehez visszafognom a nevetest. Persze ez csak a hozzatartozo szituaciora igaz, ha vicceset olvasok vagy tortenik valami korulottem. Nem odaillo helyzetben nincs ilyen.

Nincsenek hallucinacioim, nincs uldozesi maniam, nem akarok ongyilkos lenni, nincsenek teveszmeim, nincs furcsa berogzottseg vagy kenyszer, tudom azt is, hogy mi a valosag es mi az alom. Megis annyira zavartnak erzem neha magam, olyan logikatlanok neha a gondolataim, foleg ha ezen a dolgon kattogok. Hipochondriaval jartam mar korabban pszichologusnal egyebkent.


Most kaptam xanaxot, gyenget, azt mondta a doki, hogy ne nagyon szedjem csak ha nagyon muszaj. Nem szedtem be egy darabot se. Ugy erzem sikerul magan a panikrohamon felulkerekedni. Csak ez a furcsa erzes nem tudom, hogy mi. Nem egesz nap van jelen, szite foleg csak akkor ha ra gondolok. Es nyilvan nem tudom egesz nap lekotni a figyelmemet, eszembe szokott jutni akkor is ha nem akarom.

Tenyleg ugy tudnam leirni, hogy mindentol olyan ijedt leszek, mintha mindentol tartanom kene... belul tudom, hogy nem, de a testem es a gondolataim ugy reagalnak. Olyan kuszanak erzem neha, olyan szetesettnek.

Ez lehet skizofrenia?

Vagy csak tulreagalom?

Az almaimban mindig megjelenik, szinte minden nap az exem. Pedig mikor szemelyesen lattam a multkor nem ereztem magamban semmit, pedig beszeltunk is par szot. Mit akarhat ezzel uzenni a tudatalattim? Eleg stresszes viharos volt vele az utolso fel ev. Ennyire megviselte volna az idegeimet, hogy ilyen erzekeny vagyok minden kulso ingerre? De akkor miert nem 0-24? Miert ijedek meg egy rossz hirtol olyan szinten, mintha a halalos iteletemet mondanak ki? Mi ez? Ugy erzem, hogy mulik, mar jobb mint 3 honapja, de veglegesen elmulik? Volt valakinek ilyen? Segitseg!

20/L



2018. márc. 26. 21:37
 1/8 A kérdező kommentje:

Egyszer ugy fogalmaztam errol, hogy olyan, mintha beragadna a gondolat.

Mikor egy horrorfilmet nez az ember, megijed mondjuk egy kepbe ugro valamitol, es hiaba kapja el a fejet, erre gondol egy par masodpercig meg. Na en is ugyanezt erzem, csak nem feltetlen "kepekkel", hanem szavakkal is.

Egyebkent akkor kezdtek mindennaposak lenni ezek a dolgok, mikor bevonszoltak egy horrorfilmre a moziba. Amugy se birom ezeket, ki is kellett jonni. Ott volt eloszor ez a panikolos remulet amit nem tudtam kezelni. Azota felek, hogy megismetlodik...

2018. márc. 26. 21:41
 2/8 anonim ***** válasza:
A skizofrenia komoly mentalis betegseg, amely teveszmekkel jar es tudathasadast jelent. Te teljesen beszamithatonak tunsz. Szerintem a szakitasbol meg a romlott kapcsolatbol megmarado emlekek taplaljak ezt a rossz erzest, el kellene engedni oket:) ne szedj gyogyszert, tul leszel ezen anelkul is, es nem rombolod a szervezeted. Most jon a tavasz, legyel sokat kint a napon, tarsasagban, foglalkozz olyan dolgokkal, amit szeretsz. Ne nezz horrorfilmet, ha tudod, hogy nem birod. Ne nagyon olvassgads egy ideig hirportalokat, ne porgesd a facebookot se. Engedd el a rossz, szorongast kelto dolgokat. En egy idoben nem birtam megnezni meg egy gyilkos elmek reszt sem, pedig azelott imadtam. Olyan idoszakomban voltam, mikor le volt terhelve az idegrendszerem, es sokkal erzekenyebben reagaltam a veres, eroszakos jelenetekre. Ha kicsit is megemelte valaki a hangjat ram, attol is rosszul lettem. De ne aggodj, ez nem fog orokke tartani. Csak toltodj fel. Ne stresszelj. Napfeny, baratok, hobbi, sok sok gyumolcs es zoldseg! Jobban leszel:)
2018. márc. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

A gyilkos elmeket en is imadom, egy darabig nem tudtam en sem nezni. De meg a zene hallgatas is idegesitett, turelmetlenne tett.


Tudom, hogy komoly betegseg a skizofrenia, nagyon felek ettol, hogy koze lehet ehhez az egeszhez ami bennem zajlik. Hogy furcsan erzekelem a valosagot, meg amit leirtam, ez a furcsa nevetes, ez a belso kesztetes, es nehez visszafogni. Eleg furcsa es pont ezert ijeszt meg. Amugy is rettegek a betegsegektol, de a mentalis bajoktol meginkabb, ott nincs vervetel vagy hasonlo ami feketen feheren leirja?

hogy mi van.

2018. márc. 27. 10:53
 4/8 A kérdező kommentje:
A vegere kerdojel helyett vesszot akartam. :D
2018. márc. 27. 10:54
 5/8 A kérdező kommentje:

Azt kihagytam, hogy amugy en teljesen ugy ereztem, hogy elengedtem azt a kapcsolatot, van uj parom nekem is neki is.

Meg osszefutottunk, beszeltunk par szot es semmi szivdobogas vagy izgulas nem volt ugy, mint elotte. Nem tudom mit kene meg tennem... mert ugye valamiert vele almodok.

2018. márc. 27. 10:58
 6/8 anonim ***** válasza:
Skizofrénia nem egyenlő a pánikbetegséggel.
2018. márc. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Azt tudom. De azt se mondtak meg konkretan, hogy panikbeteg lennek.
2018. márc. 27. 12:31
 8/8 anonim ***** válasza:

Azért érzékeled furcsán a valóságot, mert le van terhelve a szervezeted, szorongasz. Velem is ez volt, de hidd el, hogy el fog múlni. Nincs köze a skizofréniához, neked nincs ilyesmi betegséged, nyugodj meg. :)

Én is álmodok néha olyan személlyel, akivel már nem beszélek. Nem is hiányzik, régen szép volt, jó volt, de már elmúlt, elengedtem. Néha semmit se jelent az álom, nem kell nagyon felfújni. Ha úgy érzed, hogy túl tetted magad a párodon, akkor máshol kell keresni a szorongás forrását. Családdal mi a helyzet, tanulás, munka? Barátok? Jelenlegi párkapcsolat?

2018. márc. 28. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!