Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Párom 80 éves édesapjának az...

Párom 80 éves édesapjának az éjszaka (mozdulatlan állapotban) fekvés közben olyan tünete volt mintha combnyaktörése lenne. Megduzzadt, kifordult a csípőtájék/combnyak rész. Vajon mi lehet ez? Köszönöm ha válaszoltok!

Figyelt kérdés
A párom nehezen felállította, leültette egy székre. Abban a helyzetben a duzzanat csökkent, ma reggelre eltűnt.Azóta rá tud állni a lábára. Nem szeretnénk a sürgősségire vinni, jelenleg egyébként is csak a korábban tapasztalt, mostanra eltűnt tünetet tudnánk elmondani.Mivel napközben egyedül van, tartunk attól,hogy máskor is előfordulhat ez.
2018. ápr. 2. 09:12
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha nincsenek fájdalmai, a sürgősségiről ki fogják rúgni. Sajnos, mailyen a helyzet. Ezt akartátok, ez van.
2018. ápr. 2. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat, bár nem értem azt,hogy "ezt akartátok ez van" mit is jelent?

A sürgősségiről ha nem is rúgnák ki, de bizonyára órák hosszat ott kellene ülni, és megszánt tünetek alapján csak vélelmezni tudnának.


Ezért is kértem itt véleményt/tapasztalatot, mi is lehet ez.

2018. ápr. 2. 10:02
 3/9 A kérdező kommentje:
Bocs':megszűnt tünetekre gondoltam...
2018. ápr. 2. 10:03
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Kedves első válaszoló! Nagyon jól adod elő a betanult: "ez a magyar egészségügy", és hogy "a sürgősségiről úgyis elzavarnak" kulcsmondatokat. Szerinted mégis mit kezdjenek a sürgősségin azzal az emberrel, aki elmeséli, hogy milyen panasza volt, de elmúlt? Teljes ortopédiai kivizsgálás húsvét hétfőn? Az ilyen és hasonló esetek miatt van nálunk tele a váró, a valóban sürgősekre pedig kevesebb energia és figyelem jut a triázsolás ellenére. Természetesen előbbre triázsolják (sorolják) a balesetest, a súlyos állapotút, de a "bemegyek már, nézzenek meg, miért fáj 2 hete, különben is holnap munkanap és ma nem kell sokat várni, de előbb megebédelünk a mamánál" emberek a legtürelmetlenebbek. Hogy miért nem küldik haza az ilyeneket? A kórház fél az rtl klubtól és társaitól, kipellengérezik, ha nincs is igaza a betegnek, a sürgős ellátás pedig pontokat hoz...


Kedves Kérdező! Semmi panasza nincs már egyáltalán? Gyulladás akkor nem valószínű. Esetleg rosszul fordult az ágyban és kicsit kiugrott a csípője? Normál csípőnél ez nem lehetséges, mert a vápa jól befogadja a gömb alakú combfejet, de lehet, hogy az övé nem teljesen szokványos. A sürgősségit tényleg nem tartom jó ötletnek, először sürgősségi orvosra kell várni, aztán a röntgenfelvételre, a rtg leletre, közben vért is vesznek, a labor is 2 óra...

Helyetekben beszélnék a háziorvossal, de egy kisebb forgalmú helyen egy baleseti sebész is jó lehet. Ők megmozgatják a csípőjét, adnak röntgen beutalót.


Legyen a papánál mindig feltöltött mobil, amivel Titeket vagy a mentőket elérheti.

2018. ápr. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

4-es válaszoló teljes mértékben jót ír!

Én kétszer voltam sürgősségin, hirtelen fellépő tünetekkel, és azonnal megkezdték az ellátásomat.

Aki mindenféle dologgal odamegy, várjon órákat!

Egy 80 éves embert a háziorvos küldjön el kivizsgálásra, akkor kiderül, mi a gond.

Ez nem a sürgősségire való!!!

2018. ápr. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Irtam,nem visszük a sürgősségire,nem is menne.Ahogy az idős emberek többsége,kivéve ha vmi nagyon nagy baj van. A tünet enyhült,duzzanat minimális,ha nehezen is,de feláll.Holnap beszēlünk a háziorvossal. Azt mondja egyébként,hogy nem mozdult,nem is aludt,a hirtelen fellépő nagy fájdalmat érezte ęs azt,hogy duzzad,nem bír mozdulni.Enyhült,persze,nem rohanunk Vele,de azért aggódunk.
2018. ápr. 2. 14:16
 7/9 anonim ***** válasza:
#4 vagyok, pontosan hol duzzadt? A tompor (fenék) felől, vagy a lágyékhajlatnál, vagy teljesen oldalt?
2018. ápr. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Tompor, oldalt. A párom nem tudta jobban elmagyarázni, azt mondta,hogy olyan volt mintha combnyaktörése lett volna, vagy kiugrott volna a helyéről ott "valami", szinte kifordult a csípője. Mostanra már jobban van, de nagyon gyengének érzi a lábait. És persze megijedt....
2018. ápr. 2. 19:52
 9/9 anonim ***** válasza:

Szegény. Sajnos nincs okos ötletem, a ficamra nem tudna ráállni. Azért meg kellene mutatni balesetisnek és megnézni röntgennel.

Jobbulást kívánok neki!

2018. ápr. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!