Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Évek óta fáj a hátam egy...

Gannicus23 kérdése:

Évek óta fáj a hátam egy bizonyos ponton a bal lapockám és a gerinc között. A háziorvos nem igazán csinál vele semmit. Kihez fordulhatnék, hogy kiderüljön mi a kiváltó ok?

Figyelt kérdés

Tisztelt olvasók!

Egy régóta elhúzódó panasszal fordulok önhöz, és szeretnék segítséget kérni.

Évek óta fáj egy bizonyos pont a bal lapockám és a gerincem között. Úgy érzem, hogy az izom az ami fájdalmat okoz, és gyakran érzem, hogy kisugároz a mellkasomba és a bordákba. Többször voltam háziorvosnál, aki mindig csak azt mondta, hogy húzódás, meg felírt izomlazítót gyulladáscsökkentőket melyek azonban hatástalanok voltak. Ortopéd szakorvosnál is voltam, aki készített röntgen felvételt, írt fel fizioterápiás kezelést, masszázst, de sajnos ezektől sem javult. Az egész olyan, mintha be lenne feszülve, alkalmanként járok masszőrhöz mostanában is de csak akkor érzem azt hogy ellazul, aztán ugyanúgy fáj. A rosszabb dolog, ami körülbelül egy hónapja kezdődött. Mindenféle előjel nélkül megfájdult mindkét válla, és nem az ízületi részben érzem a fájdalmat, hanem az izomban. Nyugalmi helyzetben nem fáj, azonban mikor felemelem oldalra, és forgatom a vállam úgy hogy a tenyerek felfelé néznek és karhúzást végzek hátra, akkor feszül az egész be van szűkülve a mozgástartomány és mintha szét akarna szakadni. Ugyanúgy fáj a fej fölé nyomásoknál is feszül az egész vállam. Azóta nem is edzek, erre is csak Xilox gyulladáscsökkentőt kaptam, ami hatástalan. Sokszor érzem azt hogy gyengék az izmaim is, egyre több helyen van izom fájdalmam és már nagyon zavarja a mindennapi életem. Mit tudnék kezdeni ezzel, illetve kihez forduljak segítségért? Milyen vizsgálatok segíthetnek, hogy meg tudjuk mi az oka ezeknek a dolgoknak? Szeretnék a végére járni, és nem csak helyi kezeléseket kapni rá ami a fájdalmat szünteti csak meg, hanem megkeresni a kiváltó okot és azt megszüntetni. Köszönöm, hogy elolvasta a levelem és várom mielőbbi válaszát.



2018. ápr. 10. 06:45
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Aki sokat görnyed vagy így született, annak a csigolyái összébb csúsznak mint a normál állapot. Ez kinyomja a csigolyák közti porcot, ami az ideget kezdi el nyomni. Az ideg gyulladni kezd és kissé megrövidül majd egy izomreflex befeszíti az izmokat. Mókuskerék. Az izomlazítás jó, de nyújtani kellene sokat és a csigolyákat széthúzni. Súlyfürdő, ceragem ágy... Helyre lehet hozni. Ha a gerincet nyújtod, akkor távolodnak a csigolyák, és a porcnak lesz helye visszahúzódni és lejön a nyomás az idegről, az izmok kiengednek. Keress fel egy normális reumatológust, vagy a youtubon gyógytorna gyakorlatokat. Már egy röntgen is kimutatja, hogy össze vannak-e csúszva a csigolyák.
2018. ápr. 10. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy melyik nemhez tartozol de a lapocka táji fájdalmat rekeszizom probléma is okozhatja. Nekem pl akkor fájt ( fáj a mai napig is) mikor ptxem volt. Érdemes lenne egy mellkas ct vizsgálatot csináltatni nincs e valami gond.
2018. ápr. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Gerinc MR vizsgálatot javasolok. Lehet rövidebb valamelyik lábad, és ettől is lehet a fájdalom. Mindenképp kell rá a gyógytorna folyamatosan. Úszás is meggyógyíthatja.
2018. ápr. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!