Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Depresszió? (hosszabban lent)

Depresszió? (hosszabban lent)

Figyelt kérdés

Folyamatosan kiakadok/sírok akár, egy kis apróság miatt(leejtettem egy bögrét, ami összetört és síróroham jött rám). Próbálkoztam az önbántálmazással(vagdosás). A kiváltó oka, főképpen az Anyám/Apám. Mostanában éheztetem magamat, és rengeteg hányok(idegességtől??), fogytam kb. 4-5kilógrammot. Rémalmaim vannak, rosszul alszok,vagy egyáltalán nem alszok. Ez lehet depresszió?

Szeretném tudni, hogy ilyen indokokkal mehetek-e szakemberhez, vagy csak szimplán rendezzem le magamban, beszéljem meg valakivel(?).

Köszönöm, hogyha valaki időt szán rám, és segít❤️



2018. ápr. 12. 20:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Mindenképpen fordulj szakemberhez, mindemellett ha van bizalmasod, akivel megbeszélheted,tedd meg.
2018. ápr. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia,

Azt ajánlom, mindenképp keress fel valakit, ha nem is szakembert, de találj egy olyan embert, aki legalább meghallgat. Ha még nem olyan súlyos a helyzet, akkor még élvezetet tud nyújtani, ha társaságban lehetsz és ez ilyenkor sokat segít.

Az utolsó mondatodból nekem az derült ki, hogy a minőségi idő a szeretetnyelved és ebből hiányt szenvedsz. Próbáld megtalálni azt az embert/embereket, akik szánnak rád időt, és minden jobb lesz.

De nyugodtan keress fel szakembert , aki szakszerűbben tud segíteni, én csak a saját tapasztalatomat írtam le :)

Kitartást!

2018. ápr. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

NE FORDÚLJ PSZICHOLÓGUSHOZ!!!

AZOK CSAK TÖNKRE TESZIK AZ EMBERT.

válaszz egy hobbit és azzal foglald le magadat. ne gondolkozz a gondjaidon, bajaidon.

az én szüleim sem hű, de minták...középső gyerek vagyok magasról leszarnak. egész életemen át csak kihasználtak. semmit nem kaptam cserébe. most is csak hazudoznak.

rajzolgatiok, zenéthallgatok stb. lefoglalom mmagam. nem kell senki figyelme.

sokat egyél-igyál. szépítkezz, tervezz, tornázz.

ha megváltozol akkor a szüleid is észreveszik. talán ők is megváltoznak.

2018. ápr. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

figyelj. lehet h van ojan akivel elbeszélgethetsz. vagy ha nincs akkor találsz egyet. csakhogy meglehet h később felhasználja ellened. velem mindíg ez történt.

dobvd el a gondjaidat, bánataidat és érzéseidet!

csak így lehetsz erős.

hidd el senkit nem érdekel mások gondja-baja, főleg ha szülőkről van szó.

Legyél akkor kevesebben a szüleiddel.

2018. ápr. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, hogy segített. ❤️
2018. ápr. 12. 20:33
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem, a pszichológusok nem teszik tönkre az embert, max. neked vannak rossz tapasztalataid, kedves válaszoló.

A pszichológus szembesít...önmagunkkal, neked valószínűleg nagy falat.

Ne írj már ekkora baromságokat, mert a kérdezőnek pont nem erre van szüksége, és nem is arra,hogy bebizonyítsd, hogy ő senkit nem érdekel, és törölje az érzelmeit, mint egy robot. Ne húzd már le az ember kedvét mégjobban...


Kedves kérdező, DE,szükséged van segítségre, akár szakemberre, és ha van bizalmas barátod, akkor beszéld meg vele.

2018. ápr. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

azok sem foglalkoznak senki gondjával- bajával. csak teletömik gyögyszerrel az embert h lelassuljon az agya. az egyik munkatársnöm is nekem ad igazat. szoval nemcsak én nekem vannak roszz tapasztalataim.

én nem ajánlom senkinek h ezt megtapasztalja.

de ha mégjobban tönkre akarja tenni az életét és idegrendszerét.

különben a pszichologusok legtöbbje szed gyogyszereket. lehet látni rajtuk. lassan mozognak, gesztikulálnak, még a pislogásuk is lassabb. nem képesek felfogni amit az ember mond nekeik.


nekem csak annyi volt a bajom h általánosba megbuktattak matekbol. nagyon sokat tanultam, így a középsuliban nem volt gond. az éretségikor pedig az utolso évben voltak gondjaim. miket kérdeztek tölem? hát nem a matekrol. hanem h irigykedem-e a testvéremre meg ehhez hasonlo f-okat.


a munkatársnöm pedig 26 évesen azon picsogott h elváltak a szülei....kavarta a sz-t a barátnöi pasijaival.

már eleve h 26 évesen ugy picsog a szülei miatt, mint egy 4-6 éves, elég szánalmas,de mindegy. szoval neki olyanokat kérdeztek h szerinte eltudja látni magát. 26 éves, könyörgöm. tudott magára fözni. de aztán a sok gyogyszerektöl már a párnája bélését ette...



nekem a gyogyszerek miatt-óta nagyon rosszak az idegvégzödééseim. a munkahejemen az egész alkaromat megégettem 280-fokos forro olajjal. meg sem éreztem. 3-4 foku égésekkel sérült meg az egész alkarom. csak 4 nap érezgettem egy kicsit h fáj.

bezzeg az ujjam begyét kicsit megcsíptem a zibzárral és már ordítottam a fájdalomtol. most nemrég a vállam ugrott ki és semmi nem fáj. pedig nagyon bedagad. vagyis hol érzek fájdalmat, hol pedig nem.

eleget írtam?

sajnos ojan nincs h ne írnának gyogyszert. ha dumcsizni akarsz akkor szedj gyogyszereket h ne vedd észre h miröl beszélgettek s h mennyi idö telt el. az idöérzéket is tönkre teszik. nálam speciel sokszor telefonált amikor nem szedtem a gyogyszert s ugy mentem el beszélgetni. de ha bevagy gyögyszerezve akkor rohadtull nem veszed észre.

nem érdeklik öket h mi a gondod bajod. kapják a pénzt s szevasz.

2018. ápr. 13. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#7: Fejezd be légyszíves, kezdjük azzal,hogy te a pszichiáterről beszélsz, aki orvos, ezáltal írhat fel gyógyszert. Én a kérdezőnek pszichológust javasoltam, aki bölcsész, és soha a büdös életbe nem fog gyógyszert írni senkinek, mert nem orvos.

A munkatársnődnek rossz tapasztalata van? Remek, több százezer embernek pedig jó. NA?

Te nem értetted a saját kezelésed lényegét? A pszichiáter veled nem a matekról fog beszélni, ahhoz ott vannak a barátok. Nem véletlenül kérdezett a testvéredről, vagy családi kapcsolatokról, mert a legtöbb probléma a családból fakad, meg a szocializációból. Ezek rejtve maradnak gyakran az egyén előtt, a szakember pedig felszínre hozza a problémákat. Próbálja.

A kérdező remek példa az állításodra. Hányások kísértik, de nem a gyomrával van gond,hanem stresszel a családi problémák miatt. Így nem a belgyógyászatra kell menni,hogy jajj, mi van a gyerek gyomrával, hanem a stresszt kell megszüntetni.


Kérdező, fordulj segítséghez. Megérdemled a jót!

2018. ápr. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Mindenképpen felkeresek valakit. Ha még nem is most, de ebben a hónapban igyekezek. Köszönöm!
2018. ápr. 13. 20:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!