Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Pajzsmirigy túlműködési...

Lakod Dezső kérdése:

Pajzsmirigy túlműködési betegség gyógyulás?

Figyelt kérdés
Több vérvétel eredményében az érték jóval a normál szint fölött volt, amely pajzsmirigy túlműködésre utalt a háziorvos szerint. Elsőnek visszaléptem a befekvéses kivizsgálástól, de átgondoltam. Valaki esett már át ilyenen? Gyógyítható betegség, vagy csak kezelhető? Eleve azért mentem orvoshoz, mert zavart az ekkora testsúly csökkenés amely feltűnően betegségre utalt ( 185 cm 70 kg-ról fogytam 60-ra és nem állt meg), mindemellett azóta több tünetet jelentkezett : fáradékonyság, gyengeség, lehangoltság, látás zavar.. Mire számítsak, gyógyszer aztán vagy jó lesz vagy nem?

2018. ápr. 14. 18:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem értek hozzá igazán, de azt tudom, hogy gyógyszeresen szokták kezelni. És az is lényeges, hogy mi okozza a túlműködést, mert több oka is lehet. Az egyik egy autoimmun betegség, Graves-kórnak hívják. Szóval elvileg az októl függ, hogy konkrétan milyen gyógyszert írnak fel, vagy milyen kezelést alkalmaznak.

Facebookon nézz körül szerintem, biztos vannak ilyen csoportok. Keress "pajzsmirigy túlműködés"-re vagy "Graves"-re. (Alulműködésesek vannak, szóval gondolom, túlműködésesek is.)

Az érintettektől sok hasznos információt megtudhatsz.

Illetve a neten is böngészhetsz, csak óvatosan olvasgass, mert sok hülyeség van. De pl. a Budai Endokrin Klinika honlapján biztosan korrekt leírások vannak fenn.

2018. ápr. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én izotópos kezelést kaptam, és az helyretett.
2018. ápr. 16. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2018. ápr. 18. 20:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!