Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Inzulinrezisztencia kimutathat...

Inzulinrezisztencia kimutatható volna teljes vérképből?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nem találtak nálam semmi elváltozást teljes vérképen amin elméletileg éhgyomri vércukrot is néztek+vizeletben glükóz szintet. Néha kajálás után éreztem szaporább szívműködést (nem vészes 85-90 körülit) és THS-m sem tért el. Akkor lehet ilyesmi gond?

Köszönöm.



2018. ápr. 17. 17:08
 1/5 A kérdező kommentje:
Egyébként más tipikus tüneteket nem igazán észlelek. Nem vagyok hízékony, sőt, vékony testalkatú vagyok. Menstruációs zavaraim nincsenek és kézremegésem sem. Max "kajakóma" fordul elő nálam nagyobb evés után. Lehet hogy csak gyors az anyagcserém?:D
2018. ápr. 17. 17:18
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem. Ahhoz terheléses vizsgálat kell, ahol nem csak cukrot, hanem inzulint is néznek.

De ha semmi panaszod, miért gondolkodsz ilyesmin?

2018. ápr. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Értem.

Igazából annyi hogy a pulzus emelkedés ami zavart de azóta utána néztem és állítólag evés után mindenkinek emeldekid kinek többet kinek kevesebbet. Olyankor én csak fáradtabbnak érzem magam. Azt nem tudom lehet-e azzal összefüggésben hogy mostanában állandóan ásítozom bár gyakran voltak alvászavaraim. Bár az biztos hogy stresszelek mert érettségim előtt vagyok és nekem nagy a tétje.

2018. ápr. 18. 08:14
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha a vizsgák miatt stresszelsz és többet eszel a szokásosnál az nem lesz jó. Részben azért is mert meghízol, másrészt az emésztéssel elveszed az energiát az agyadtól.

Más stresszoldó technikát kellene használnod. Pl. kocogás, úszás, relaxálás

2018. ápr. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Uh a hízás az nagyon nem fenyeget még örülnék is neki:D De köszi a tanácsot. Futni szoktam hogy levezessen a feszültséget picit.
2018. ápr. 19. 17:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!