Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha anyajegyet fagyasztottak...

Ha anyajegyet fagyasztottak le 1 hét múlva lehet menni vizsgálatra?

Figyelt kérdés

Kb. 5-6 éve voltam egy bőrgyógyásznál a fejbőrömön lévő kinövés miatt, akkor a bőrgyógyász azt mondta, hogy anyajegy és nem kell vele foglalkozni. Ma voltam ismét (egy másik) bőrgyógyásznál, mert véletlen belekaptam, aki azt mondta, hogy szemölcs és lefagyasztotta. A kérdésem az lenne, hogyha mégis anyajegy, amit ugye tilos lett volna lefagyasztani, 1 hét múlva már meg lehet vizsgálni (szövettannal), hogy az-e?

Lehet egyáltalán kifejezetten kérni az orvostól, hogy vegyen szövettani mintát, hogy megnyugodjak, vagy hiába kérném? Eddig mindkettő annyira biztos volt benne, viszont mivel mindkettő teljesen ellentétes dolgot mondott, szeretnék a végére járni, hogy akkor kinek van igaza.

Akinél most voltam azt is mondta, hogy újra vissza fog nőni, pedig én azt olvastam mindenhol, hogy végleges a fagyasztás. Na most mi az igaz?

Egyébként kb. 1 cm-es pöttyről van szó a fejbőrömön, a külseje sötétebb barna, a belseje inkább ilyen bőrszínű. Eddig nem tülemkedett ki túlzottan, viszont mostanában púposabb lett.


2018. ápr. 18. 15:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha lefagyasztotta azt mégis hogyan küldené szövettanra???

Csak szikével kimetszett bőrdarabot lehet szövettanon vizsgálni.

2018. ápr. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
De ha anyajegy akkor maradhat ott szövet belőle, pont ezért nem szabad fagyasztani....
2018. ápr. 18. 16:49
 3/3 anonim ***** válasza:
Nyilván nem fog kimetszést csinálni a fagyasztott területen hogy megnézze, maradt-e ott szövet.
2018. ápr. 19. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!