Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szerintetek mi a betegségem?...

Szerintetek mi a betegségem? (Többi lent, hosszú)

Figyelt kérdés
Először is, tudom az orvosok feladata diagnosztizálni, és megállapítani a betegségeket. De én kíváncsi vagyok rá, hogy szerintetek mi a valószínűbb. Szóval a történet: Idén február végén hasmenésem lett, először napi 5-6 majd 10körül. Akkor még szüleimmel egyetemben vírusfertőzésre gondoltunk. Ezért a háziorvos javaslatára Normix antibiotikumot kezdtem szedni. Amitől lázas lettem, és napi 20 ra nőtt a hasmenéseim száma. Ezért pár nap múlva kórházba kerültem, ahol szétletmintát vettek, kitenyésztették, és mind vírus, mind baktériumfertőzés negatív volt.Ekkor IBD gyanúja merült fel. Ekkor Medrol kúra kezdődött, először infúzió formájában, ami hatására mérséklődött a hasmenéseim száma, és a véres széklet megszűnt. Utána volt egy végbéltükrözés, ami igen gyulladt, oedémás bélszakaszt mutatott. És a levett vérképem alapján is magas gyulladásos értékek voltak, ami a Medrol hatására mérséklődött.Utána hazaküldtek. a Medrol hatására a hasmenéseim mérséklődnek tovább, már csak napi 2-3 van. Utána visszamentünk teljes vastagbél, és gyomortükrözésre, ami során a gyomortükrözés eredménye negatív, az teljesen rendben. A vastagbéltükrözés azt mutatta hogy a bél oedámés, de már kevésbé mint a végbéltükrözés során. Volt még MR vizsgálatom, ami se a vékony, se a vastagbélben NEM MUTATOTT GYULLADÁST. A diagnózist még nem állították fel. De Colitis Ulcerosa gyanúja merült fel. Szerintetek ez az, vagy sem?

2018. ápr. 20. 12:01
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Igen, bélgyulladás, de lehet irritábilis bél szindróma is.
2018. ápr. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!