Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nagyon vékony vagyok, mégis...

Nagyon vékony vagyok, mégis lehetek cukorbeteg?

Figyelt kérdés

Nem tudom megítélni mennyi cukrot is eszek egy nap, de olvastam a témában és nem csak a kövéreket fenyegeti a cukorbetegség.


Arról nem is beszélve, hogy a magas vérnyomás tünetei illenek rám, vagy csak bebeszélem magamnak, de sokszor vagyok éhes, általában fáradtnak szoktam magam érezni, és sokszor járok pisilni is.

(Bár ez lehet a kicsi hólyagom oka is.)


A pajzsmirigyemmel minden rendben van, az orvosok genetikával indokolták a vékonyságomat.

A vérvétel eredmények és rendben voltak mindig.


Szerintetek el kellene kezdenem utánajárnom, hogy mi a helyzet a vércukor szintemmel?


A válaszokat köszönöm! 25N


2018. ápr. 22. 16:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Attól simán lehetsz cukorbeteg, egyébként én személyszerint több vékony cukorbeteget láttam mint túlsúlyosat. A testsúlyod állandó vagy csökkenni is szokott?
2018. ápr. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Állandó, kész csoda ha hízok.

158 centihez 43 kiló vagyok, legalábbis ennyit mértem legutóbb.

2018. ápr. 22. 17:06
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem cukorbeteg vagy, hanem alultáplált, és ezért jársz sokszor pisilni. Ha fogy az ember, akkor kell többször menni WC-re. Ezt saját tapasztalatomból tudom. Egyél több fehérjét, és ne sótlanul étkezz!
2018. ápr. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Honnan gondolod hogy cukros vagy? Tapasztalsz esetleg valami tünetet??
2018. ápr. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Keves szenhidrat fogyasztasa miatt is jarhat valaki sokat pisilni, mivel a szenhidrat megkoti a vizet es ha nem eszel annyit akkor nincs ami visszafogja. Nem a fogyas miatt pisil az ember kedves masodik
2018. ápr. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Az 1-es típusú cukorbetegek rendszerint nagyon vékonyak. ugye ennek más a hatásmechanizmusa, mint a 2-es típusnak. főleg a betegség diagnisztzálása előtt fogynak sokat. (én akkro 4 kilot leadtam, úgy hogy sokat edtem)

De nem gondolom, hogy te az lehetsz. Hacsak nem hirtelen fogyást tapasztaltál, sokat iszol mostanában és jársz mosdóba, gyengült a látásod stb.

2018. aug. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!