Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ulcerative colitis, azon...

Ulcerative colitis, azon belul proctitis betegsègem van. Ki hogyan èli meg a mindennapokat ill. milyen együtt èlni ezzel a betegsèggel? Van e remèny a teljes gyògyulasra?

Figyelt kérdés

#betegség #hasmenés #rosszullét #fekèlyes belgyulladàs
2018. ápr. 23. 23:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia,


írd be ,hogy highcarbhealth,draxe youtubera, elég sok infót mond a csávó aki kigyógyúlt belőle


én személy szerint a 12 éve tartó elmúló, majd visszajövő gyomorgondjaimat gyógyítottam(3 éve refluxal van gondom), úgy néz ki ráleltem a gyógyulásra, elég sok dologból tevődik össze, leírni hosszú lenne, kutass sokat és tanulj

2018. ápr. 24. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szèpen a tanàcsot!
2018. ápr. 24. 10:52
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez sajnos egy nem gyógyítható betegség, ha megtalálták volna rá a gyógymódot, akkor az orvostudomány már szabadalmaztatta volna. Sajnos még azt se tudják pontosan, hogy mitől alakul ki ez a betegség.

Vannak aktív és tünetmentes időszakok, ezt gondolom már te is tapasztaltad. Nálam lassan 5 éve, hogy diagnosztizálták a colitist. Gyulladásos időszaknak is vannak erősebb, és gyengébb időszakai. Rengeteg dolgon mentem keresztül, a betegségnem köszönhetően. Van egy diétás papírom, aminél le van írva, mit ehetünk aktív időszakba, és mit nyugalmiba.


Reméljük nálunk ez nem következik be, de vannak olyan esetek, amikor már műtéti beavatkozásra van szükség. Egy amerikai nő készített erről egy dokumentum filmet, ahol szemlélteti a műtét utáni időszakát, hogyan tudta feldolgozni. Igaz ő csak ideiglenes sztómát kapott, ha véglegeset kap az ember, a colitis tünetei elmúlnak, és gyógyultnak tekinthető, de az életét vastagbél nélkül kell leélnie.



[link]

2018. máj. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Dóri84 ***** válasza:
Szia! Én 6 éve élek ezzel a betegséggel. Most 34 éves vagyok. Már kb 2 éve csak kissebb fellángolások vannak nálam, ami csak annyi h bélgörcsök és csak , ha glutént eszem. De régebben nagyon rossz volt. Nem tudom, min múlik, gyógyszert sem szedek már, csak a Pro gasztrot, meg a Bio Kult-ot. Mocskos egy betegség az biztis és nem igazán tudnak semmi okosságot mondani, sztem még csak sötétben tapogatóznak.Sztem az a fontos, h magadnak kitapasztald, hogy a jó. Azt, h miket bírsz enni, sok mozgás, sok víz ivás, és no stressz. Nekem minden fellángoláshoz vmi lelki gondot lehet kötni szinte. Utolsó májusban volt, áprilisban műtötték kisfiamat, akinek 6 hétig vártuk a szövettani eredményét, ami végül rendben volt de ez idő alatt szétcsúsztam eléggé es beindult a colitis. Jobbulást neked!
2018. szept. 29. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!