Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Helicobacter pilori kilégzéses...

CsAnita23 kérdése:

Helicobacter pilori kilégzéses teszt pozitiv lett. Kaptam 3gyógyszert. Mik a tapasztalatok? Elmúlik? Ez okozhatja a fogyást szèdülèst gyengeséget fáradékonyságot?

Figyelt kérdés
Meg lehet belőle gyógyulni??
2018. ápr. 26. 09:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia! Ugyanez volt nekem is ugyanekkor mint neked. Mi újság van? Én most megyek a második kilégzésre jövőhéten. Hogy érzed magad? Én sokat fogytam, gyenge voltam és fáradékony is....bár azt mondták, hogy alacsonyan van a szint, de kellett az eradikáció.
2018. júl. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
*mármint a kilégzésnél azt mondták, hogy 4-es a határérték és nekem 6-os volt az értékem...
2018. júl. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Sziasztok! Utólag mik a tapasztalataitok?

Én jövő héten megyek a tesztre.


A baktériumtól fogytatok, vagy az antibiotikumtól?

Ha utóbbitól, akkor 1 hét alatt? :O


Ha a baktériumot sikerül kiirtani, akkor a reflux is elmúlik?

2019. márc. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia Utolsó!

Másodjára már negatív lett a kifújásom!Én eradikáció előtt fogytam. A reflux nálam semmit nem változott, sőt minden ugyanolyan csak van egy negatív helico leletem :(

Veled mi újság?

2019. máj. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia.

Megcsináltam az első kúrát, és nem is tudom, hogy akarom-e egyáltalán folytatni.

A gyógyszerekkel nagyon-nagyon szenvedtem, ráadásul nem kaptam kellő tájékoztatást, így tök feleslegesen szenvedtem. Én ezelőtt sosem szedtem komolyan antibiotikumot, persze elolvashattam volna a tájékoztatót, de mégis inkább az lett volna az igazi, ha az orvos vagy a gyógyszerész tájékoztat. Mert megvettem mellé a probotikumot, és egyszerre vettem be őket, hogy egyből tudja enyhíteni a hatását, ne jöjjön rám a hasmenés munkába menet vagy hazafelé jövet. Csak így egymásra hatnak, és semmi értelme nem volt bevenni a 2 antibiotikumot.

Ráadásul, mivel hónapok óta betegeskedtem, a háziorvos javaslatára Béres-cseppet szedtem, persze mindent egyszerre, mert nem akartam óránként szórakozni a gyógyszerekkel-vitaminokkal. Nos, fémekkel sem szabad együtt szedni az antibiotikumot, mert úgy is hatástalanná válik. Szóval duplán hatástalan, cserébe viszont olyan borzalmas ízük volt, hogy tényleg szenvedtem tőle.

Voltam gasztroenterológusnál, aki azt mondta, szerinte nem ez okozza a panaszaimat, és hagyjuk már békén szegény helicobactert, mindenre ráfogják, hogy "ő" az okozója, aminek nem találják meg a valódi okát. Azt mondta, túlságosan fel van ez fújva, nem kell kiirtani, a neten sok téves és ijesztő információ van.

Sőt, azt is mondta, hogy ez valójában jó a refluxos betegeknek, mert csökkenti a sav-szintet.

Ennek ellenére végigcsináltam a kúrát, és azt vettem észre, hogy a bőrömön rengeteget javított, amin előtte 20 éven keresztül semmilyen orvos és semmilyen szer nem tudott javítani. Mindent végigjártam, de tényleg, 20 éven keresztül fel se merült, hogy antibiotikum segítene, pedig borzalmas állapotban volt a bőröm.

Na, ezen felbuzdulva elmentem egy bőrgyógyászhoz, hogy akkor célzottan a bőrömet tegyük rendbe, mert utánaolvastam, több hónapos antibiotikum-kúrát szoktak erre javasolni, persze sokkal kisebb dózisban.

A helicobacterre napi 2000 mg-ot kellett szedni, ha jól emlékszem, a bőrproblémára meg csak 100-at, de elégnek bizonyult. Ha már ott voltam, ott is megkérdeztem, hogy esetleg ez az új antibiotikum segít-e a továbbiakban, gyilkolja-e a helicobactert. A bőrgyógyász elmosolyodott, és elmondta a véleményét, hogy ez a baktérium mindenkiben ott van, túl van tolva a téma, nem kell ennyire komolyan venni, felejtsem el.

Szóval 3 orvosból 2 azon a véleményen van, hogy felesleges irtani.

És emiatt egyelőre nem akarom magam kitenni egy újabb borzalmas kúrának. Az eredeti problémám elmúlt egyébként.

Inkább a kis dózisú bőrgyógyászati kúrát folytatom.

És ezek szerint nálad sem ez volt a valódi probléma, hiszen sikerült kiirtani, mégis fennáll a problémád.

2019. máj. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen, én is már az elején éreztem, hogy nem ez lesz az amit keresünk, de repült a recept és más választásom nem volt. Pokol volt az biztos! Ha ismét kellene egy ilyen vizsgálat és kimutatná, biztos, hogy nem mennékl bele. Több kárt csináltam , mint hasznot, a bélflórám nagyon megsínylette.

A doki azt mondta, hogy az antibióval a probiót ne vegyem be, még egy napon sem, mert kinyírja a gyógyszer azt is, szóval pocséklás. Majd a kúra, nálam egy hét volt és utána kellett probiotikumot szedni.

Igen, sajnos ezek a refluxos tünetek megvannak még mindig, bár savat soha nem érzek, nem köhögök meg ilyesmi...megáll az eszem, hogy meg sem vizsgálnak és csak azt a szerencsétlen protonpumpagátló receptet tudják nyomatni...hát köszönöm nem...ha savas lennék akkor minden bizonnyal már használt volna valamelyik "csodaszer", de még rosszabb amikor bevettem, nem szedek semmit sem...

2019. máj. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!