Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vérvétel előtt hány nappal...

Vérvétel előtt hány nappal javasolt felfüggeszteni a vitaminok szedését? Befolyásolják egyáltalán az eredményt? Vagy előző nap még nyugodtan lehet bevenni? Gondolok pl. A vasra.

Figyelt kérdés
(Ypszilon1980 felhasználótól nem szeretnék választ kapni)
2018. ápr. 27. 10:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Vitaminok nem befolyásolják az eredményt. A vérvétel napján már semmilyen vitamint ne vegyél be, van olyan vizsgálat, ami 12 órás éhezést igényel (pl koleszterin szint mérése), olyankor késő este se vegyél már be semmit. A vizsgálat előtti napon, reggel még nyugodtan.

Hozod példának a vasat, fajtától függőnek valamennyi része felszívódik, ez nagyon lassan, fokozatosan látszik meg a vérképen, ahogy a szintje egyre jobb, de teljesen mindegy, hogy te veszel be mesterséges formában, vagy alapból jó/rossz az értéked. Én 2x voltam terhes, mindkétszer vasat kellett szednem, soha senki nem mondta, hogy abba kell hagyni a szedését.


Néhány gyógyszerről már nem mondható el ugyanez, bár még az algopyrint is csak 12 órával korábbról kérdezték meg tőlem, de pl nem ajánlott antibiotikum szedése közben sem, rossz májfunkciót mutathat, mikor csak teljesen átmeneti dolog a gyógyszer miatt.

2018. ápr. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszi ☺ Ezek szerint a nem éhgyomorra mért koleszterin érték, teljesen értékelhetetlen?
2018. ápr. 27. 14:13
 3/13 anonim ***** válasza:
68%
Igen, az. Mint a vércukor is.
2018. ápr. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nem tudom hogy vegyem így komolyan a válaszod. A vércukor nem értékelhetetlen! Csak mást diagnosztizál az éhgyomri mint az étkezés utáni. De a normális cukor érteknek van felső és alsó határa. Mindegy mikor veszik a vért ha kívül esik a normál tartományon akkor arra figyelni kell. Azért meghallgatnám más véleményét is a vitamin kérdésben. Mert lehet lesz egy nem éhgyomri fontos vérvételem és nem szeretném ha tudatlanságból befolyásolnám a végeredményt. Vasat és b és c vitamint meg most szednem kell.
2018. ápr. 27. 17:26
 5/13 anonim ***** válasza:
68%

Tőlem azt csinálsz, amit akarsz. Nem lehetsz valami intelligens, ha szerinted fél órával étkezés után olyan az érték mint az éhgyomri. (Bár a kérdés se semmi) 7 a határ éhgyomri vércukorra, 2 szelet kenyér után 1 órával se biztos, hogy ennyi lesz, de meg 2 órával később is 7,8 a felső határ. :)

Koleszterinméréshez meg 12 órás mérés a követelmény. A vitaminok szerinted milyen változást tudnak csinálni?

2018. ápr. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Ne a te válaszodra voltam kiváncsi, hanem hozzáértő emberére. A személyeskedő bunkó véleményedre meg plane nem. Fordulj pszichológishoz ha ennyire nem vagy képes normálisan reagáni ha tévedsz valamiben.
2018. ápr. 28. 13:34
 7/13 Ignis Subdialis ***** válasza:
67%

Bocsi, de maga a kérdésfeltevés is olyan, hogy az ember nyel egyet... Egyrészt, legyen a kérdés rövid és lényegretörő, a többi meg menjen a kifejtésbe. Másrészt vitaminokról kérdezel és a vasat hozod fel példának. És aztán kritizálod a válasz pontosságát? :D Harmadrészt, nem részletezed, hogy egyáltalán milyen vérvétel, milyen célból történik. Szóval hiába a négymondatos kérdés, csak a lényeget hagytad ki.


Ha teljes vérképet néznek, nem kell felfüggeszteni a szedést. A teljes vérkép csak a véralkotó elemeket nézi, fehérvérsejteket, vörösvértesteket, nem befolyásolja ezt sem a B és C-vitamin, sem a vas nevű ásványi anyag. Ez utóbbi mesterséges pótlással eléggé nehezen és kis mennyiségben szívódik fel, így ha esetleg vas értéket is mérnének, azon a tegnap-tegnapelőtt lenyelt vas sem fog meglátszani. Ha hormonszinteket mérnének, azon se dob semelyik étrendkiegészítő. Esetleg a folsav és B12 mérésénél zavarhatna a B-komplex (ha komplex, mert nem írod), de ez egy speciális mérés.

2018. ápr. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Gondolom megszakadtál volna ha megtartod az epés megjegyzéseidet magadnak.

Köszi beláttam, hogy ezen az oldalon normalis stílusú választ nem lehet kapni. Ide nem segíteni meg kérdezni járnak az emberek, hanem kiosztani meg sértegetni a másikat. Bocs hogy nem tudom ha megeszek délután egy magas vastartalmú tablettát az befolyásolhatja e a vérem vastartalmát másnap reggel. Képzeld én sem tudom milyen vérvétel lesz. És szíves elnézésedet kérem, hogy nem tájékoztattalak minden apró részletről aminek semmi köze a kérdésemhez és nem a neked tetsző módon tettem fel egy két szavas kérdést. Nyilván ha úgy lett volna akkor az lenne a bajod. De írj vissza erre is valami hatalmas bunkóságot és legyen szép tőle az estéd ha már mástól nem lesz.... nyomorék.

2018. ápr. 29. 18:53
 9/13 anonim ***** válasza:
52%

1-es vagyok, eüs dolgozó, radiológián.

Azóta se térek magamhoz azzal, hogy szerinted a vércukorhoz nem kell éhgyomor. És te szólogatsz be? Mondtam, kérdezz orvost akkor, úgyse hiszel el semmit, amúgy se a mi bajunk. Tőlem hasi UH-ra is mehetsz sült oldalas után fél - 1 órával, max értékelhetetlen lesz és várhatsz újra időpontra...

2018. ápr. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Jaj de nagyon okos vagy. A műtőorvosom nyilván viccből csináltatott teljes vérkepet vércukorral meg koleszterinnel délután fél4kor kicsit sem éhgyomorra.

Lehet nem ebben a szakmában kéne dolgoznod ha ennyi a szaktudásod.

2018. ápr. 29. 20:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!