Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehetséges tökéletes fájdalomc...

Lehetséges tökéletes fájdalomcsillapítás magánkórházban, a mai orvosi fejlettség mellett csak pénzkérdés, vagy valóban gyakori hogy teljesen nem tudják csillapítani, legalábbis mérlegelni kell?

Figyelt kérdés
2018. máj. 5. 19:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Mire gondolsz konkretan?magánkórházakban biztos. műtétre gondolsz? vagy mi a probléma?
2018. máj. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Olyasmire gondolok, hogy közkórházakban gyakori hogy azt mondják nem lehet adni ismételten fájdalomcsillapítót csak x óra elteltével, s addig a beteg szenved. gyakori, hogy fájdalomcsillapító nélkül rántanak helyre vállficamokat orrtöréseket egyéb kisebb töréseket, mondván hogy gyors. Vagy ép körömsérüléseket gyereket lefogva megcsinálnak fájdalomcsillapítás nélkül, ha pár perc alatt elvégezhető.


Az érdekel vajon ez minden esetben indokolt orvosilag, vagy csak pénzkérdés.

Az érdekel, ha valaki azt mondja, csillapítsák teljesen a fájdalmat, inkább kifizeti az egész költséget, akkor magánkórházban egyáltalán megteszik e, van erre lehetőség, plusz pénzért kevesebb, vagy nulla fájdalom.

és ha igen ezzel plusz orvosi kockázatot vállalnak a pénzért, vagy tényleg csak pénzkérdés hogy kevésbé fájjon?

2018. máj. 5. 20:08
 3/8 anonim ***** válasza:
Egészségügyis vagyok, dolgoztam magánrendelőben, sebészeti és plasztikai sebészeti területen is. Nem pénz kérdése.
2018. máj. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
akkor magánkórházban is annélkül rántanak helyre töréseket, ficamokat, körömműtéteket s ott is szenvedtetnek két fájdalomcsillapító között?
2018. máj. 5. 20:48
 5/8 anonim ***** válasza:

Én egy példáról tudok: középfülgyulladásnál, ha fel kell szúrni valakinek a fülét, nem tudják tökéletesen érzésteleníteni. Nyilván lehetne altatni, csak nem éri meg a kockázatot.


Valahol olvastam olyanról is, hogy bizonyos fekvőbetegeknél a fájdalomcsillapítás növeli a tüdőgyulladás kockázatát. Ez sem pénzkérdés, itt sajnos a beteg élete lenne (még nagyobb) veszélyben.

2018. máj. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
szia, ezeket nem tudom. nekem voltak műtéteim, cataflamot szedtem 3 órankent. nem fajt semmi.
2018. máj. 6. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Férjem csuklója ficamodott és szilánkosan tört. Érzéstelenítés nélkül rakták a helyére, másnap este műtötték (éjféltől nem ehetett, irhatott, fájdalomcsillapítót se kapott, mert "nem tudták, mikor kerül sorra a műtőben")

Ő amúgy spanyol, mikor később kijöttünk ide, elmentünk itt is kontrollra. Mikor a doki meghallotta, hogy érzéstelenítés nélkül rakták helyre, csörlős, tekerős módszerrel, majdnem lefordult a székről. Itt az a szokás, hogy vállba kap a sérült érzéstelenítőt, amitől az egész karja lezsibbad... És nem szenvesztik még egy egész napig.

Szóval tény, hogy vannak helyzetek, amikor mérlegelni kell, de én a férjem helyzetét barbárságnak tartottam, az egyéb körülményekről nem is beszélve... 🙄

2018. máj. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem lehet hogy ilyenkor elszámolják a fájdalomcsillapítót de nem adják be, hanem eladják?
2018. máj. 21. 13:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!