Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit tegyünk? Édesapám 58 éves...

Mit tegyünk? Édesapám 58 éves hasnyálmirigy ràkja van.8 hónapja próbáljuk a lehetetlent leküzdeni. Kemoterápiát már nem kap.

Figyelt kérdés
Nagyon sokat fogyott. Az utóbbi 3-4 hétben kedvetlen, gyenge, beszélgetni sem szeretne. Semmit sem akar. Mit tehetünk azért hogy egy kicsit megnyíljon? Hogy legalább tudjuk mi jár a fejében? Úgy érzem feladta. Nagyon megviseli a családomat.
2018. máj. 6. 17:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nagyon nagyon sajnálom apukádat, sok erőt küldök neki. Biztos elmondták, hogy ez egy nagyon súlyos betegség. Műteni nem fogják esetleg? Sajnos az ilyen viselkedés, a depresszió jellemző a rákos betegekre. Azzal tudtok neki segíteni, ha mellette vagytok, mint eddig is. Nem biztos, hogy a megnyílást jó ötlet erőltetni (de te ismered). Esetleg a szép emlékeitekről jól eshet neki beszélgetni, vagy ha szeret TV-zni, rádiót hallgatni, kapcsold be neki. Azt, hogy mi jár a fejében, senki nem tudhatja. Kérdezd meg tőle, mit szeretne (gondolom már megtetted) vagy ha semmit nem akar, akkor csak hagyd magára vagy tevékenykedj körülötte, hogy tudja, hogy ott vagy neki. Remélem tudtam picit segíteni.
2018. máj. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem tisztában vele hogy közel a vég, ne erőltessetek semmit amit nem akar, ha azt szeretné hogy hagyjátok akkor hagyjátok ezen az úton neki kell végig menni.
2018. máj. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Ypszilon1980 ***** válasza:

Nem kell erőltetni, én anyámnál tanultam ezt meg, mi is próbáltuk meggyőzni, de ilyenkor nem lehet és már tudom, hogy hagyni kell, mert akkor még rosszabb lesz neki lelkileg ezt elviselni.

Kérd meg, hogy amikor úgy gondolja van egy pár perce rátok, akkor írja le és egy olyan pillanatban adja oda nektek, amikor úgy gondolja eljött az ideje. Mást nem nagyon tehtsz.

2018. máj. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Dóri84 ***** válasza:
39%
Jobbulást apukádnak, kitartást nektek! Remény mindig van, bízni kell a gyógyulásban a végsőkig!! A sok szeretet is gyógyít!
2018. máj. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

LAssan kezdjetek búcsúzni.


Ismerősöm kijött Baselbe kezelésre, mivel csökkentették a daganatos sejteket. Ez volt 5 éve azóta is "él" - bár én nem nevezném életnek azt a vegetálást.

2018. máj. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez a végstádium, el kell őt engedni. Tegyétek széppé az utolsó heteket, hogy méltósággal és nyugodtan mehessen el. Sajnálom.
2018. máj. 18. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A kérdező vagyok. Sajnos rosszabbodott a helyzet,múlthét vasárnap kórházba került. Ott azt mondták napjai vannak. Egész nap ott van vele édesanyám én is minden nap több órát. Éjszakára marad csak "egyedül". Épp ésszel nem tudom hogy lehet végig csinálni. Fogjuk a kezét. Csacsogok neki minden féléről és ezerszer elmondom mennyire szeretem és hogy velünk minden rendben lesz.
2018. máj. 18. 15:40
 8/8 anonim válasza:
Kedves Kérdező. Hónapok teltek el, de szeretném tudni, hogy vagytok?
2018. dec. 15. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!