Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » HELP! Egyre terjedő allergia...

HELP! Egyre terjedő allergia a gyereken?

Figyelt kérdés
Itt kérdeztem egy fotóval. Eltelt 5 nap és egyre durvább, már a teljes bal fele olyan, lába, törzse, karja, megy át ekcémába és tele dudorral :( gyerekorvos elküldött calcimusc-kal és próbáljam kitalálni, mit gondoltok? Tudok korábbi tojás és tejérzékenységről, 2 éves és több mint 1 hete evett tojást kísérleti jelleggel. Azt tarthat még most is, erősödhet még most is? Vagy a glutén is bejátszhat? https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__betegsegek__9286055..
2018. máj. 10. 09:42
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Kicsit később tudok képet feltenni, de képzeljetek el egy csupa dudor és vörös ekcéma testet :(
2018. máj. 10. 09:45
 2/13 anonim ***** válasza:
71%

A kalcium semmit sem ér az allergiára, ezt az orvosnak illene tudnia...


Ha budapestiek vagytok, akkor azonnal! Heim Pál, ott vannak gyerek bőrgyógyászok, szerintem a legjobbak az országban. Ha máshol, akkor keress bőrgyógyászatot, de ne hetek múlva. Mindjárt itt a hétvége, ha ez így megy tovább, akkor hétvégén mehettek ügyeletre...

2018. máj. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

[link]


Ha felhívod őket, mondd meg, milyen állapotban van a gyerek és milyen rohamosan romlik az állapota, azonnal lesz időpontotok.

2018. máj. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Vidék :(
2018. máj. 10. 10:04
 5/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom, nálatok mennyi idő bejutni az sztk bőrgyógyászatára, próbáld meg elmondani ott is időpont kérésnél, hogy milyen vacakul van a gyerek és hogy folyamatosan romlik az állapota, a gyerekorvos pedig egy calcimusc-kal lerendezett hogy oldd meg magad (ha van másik gyerekorvos, mindenképpen váltsatok, ez minősíthetetlen).


Mivel lehet, hogy a tojástól lett ilyen a bőre, most természetesen ismét szigorú tojásmentes diétát kell tartani (figyelj rá, hogy pl. felvágottban is lehet tojás).

2018. máj. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Cetirizin cseppet adj neki. Köhög is esetleg?
2018. máj. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Nem vettem észre köhögést, sem semmi egyéb tünetet.

Ez már nem az első, amiért le lehetne váltani. De sajnos a védőnő rosszabb, ő soha el sem hitte, hogy ételérzékeny.

2018. máj. 10. 13:56
 8/13 A kérdező kommentje:

[link]


Egy fokkal rondább, mint a képen és ilyen a teljes bal fele.

Magán bőrgyógyász gyógyszertári fürdetőt és szteroidos krémet írt fel. Szerinte kiszáradt a bőre a fürdőzéstől. Szerinte ételérzékenység nem okoz kiütést, (nemtudom, mennyire látszik, de foltok és kiütések is vannak), itt is kicsit oda jutottunk, hogy én anyaként ezt rosszul látom 2 éve a gyerkemen. Ezt nem mondta ki, de azt mondta, hogy az max. hasmenést okoz. Pedig már voltak kiütések tojástól, csak eltelt jópár hónap és bepróbálkoztunk.

3 hósan már nyálkás véres széklete és kiütései voltak attól, hogy az én anyatejemen át kapta a tojást és tejterméket.

Szóval tényleg nem értem, miért akarja mindenki megmagyarázni nekem, hogy ez a gyerel nem ételérzékeny (a házidokin kívül, aki szerint ez lehet, de nekem kell megfigyelnem).

Visszatértünk a korábbi fürdetőjéhez is és drága bio baba szerekkel kimostam az összes ruháját, ágyneműt, kanapé takarót stb

...


Ezenkívül pedig komoly tisztítószer felülvizsgálat következik, valamint kiirtottam sok gazt és sövénybe belenőtt növényt, amire a tegnap esti guglizásomkor derült fény, hogy akár mérges szömörce is lehet.


És betartjuk az utasításokat, természetesen és reméljük, mihamarabb elmúlik, hogy ne kelljen szteroidokkal kennem szegényt. Nem elocom, valami erősebb....


Mondjuk mikor azt kérdeztem, biztos jó-e ez a fürdető, mert terjednek olyan rémhírek, hogy tele van kőolaj származékkal, azt kérdezte, mi a foglalkozásom. Mire mondom tanár, azt mondta, most nem az osztályteremben vagyok.

Biztos magára vette, de én a kérdéseimet anyaként teszem fel, mert igenis féltem a gyerekemet! :(

2018. máj. 11. 16:51
 9/13 anonim ***** válasza:
Mi most voltunk vérvételen spwc ige.. Kiütések lehetnek eteltől ez biztos
2018. máj. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Bocsi El írtam speciális IGE vérvétel. Gyere Facebook on, az étel allergiások csoportba ott sok segítséget kapsz
2018. máj. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!