Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Pajzsmirígyesek. Nektek is...

Pajzsmirígyesek. Nektek is rendszertelen a menstruációtok?

Figyelt kérdés
Nekem 18. éves koromig rendszeres volt. Aztán 2-3 hónapokat késett. Voltam nőgyógyásznál azt mondta rá biztos PCOS szindróma kivizsgáltak Inzulin rezisztenciára nem volt. Azt mondták nincs PCO-szindrómám. Hormonból a TSH-m van megemelkedve. Elküldtek endrokrinológushoz ,aki azt mondta alulműködik a pajzsmirígyem. Szedek rá Letroxot 50-et. Más is van így,akinek a pajzsmirígy a ciklusába zavart bele?Körmöm törik még,meg a szemöldököm volt kikopva,amióta szedem a gyógyszert visszadúsult. Meg a menzeszem 3 hetet késett,amikor elkezdtem szedni a Letroxot megjött. Viszont most megint 3 hete késik már de semmi.Baba nincs. Mennyi idő alatt fog beállni? 2hónapja szedem a gyógyszert. 21/L

2018. máj. 13. 19:17
 1/1 anonim ***** válasza:

A hosszú ciklus, ill. a késés és kimaradás pont túlműködéses tünet. Gondolom, Hashimoto-s vagy, mivel az tud ilyeneket produkálni. Sajnos a gyógyszerezéssel az a baj, hogy amikor épp túl sok pm-hormon van a véredben (amikor egy-egy pm-sejtből, amit épp szétrobbantottak az immunsejtjeid, kiszabadulnak a hormonok), akkor erre még rájön pluszban a kívülről bevitt hormon (a tablettából), szóval olyan, mintha túlműködne a pajzsmirigy.

Mennyi volt a TSH-d? És a többi érték? Főleg az aTPO fontos.

2018. máj. 14. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!