Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szalmonella ürítés meddig...

Szalmonella ürítés meddig tarthat kisgyereknél?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Kisfiam 5 hete szalmonellás lett,nagyon nyálkás széklet napi 3-4x kis hőemelkedés,és hasfájás volt a tünete.antibiot kapott mert 7 nap után sem múlt neki és 1 éves így a doki ezt látta jónak.A hasmenés megszűnt,viszont még most is látok a kakiban kis nyálka foszlányokat,hajszálnyi csíkokat ha összetapasztom a pelust. Salmonella infantis nevű bacit sikerült csak neki bekapnia.Az orvos azt mondta sajnos csak ez az 1 antibiora (Sumetrolim)volt érzékeny ezt megkapta,ő mást nem tud tenni,2. széklet minta is pozitív.Már sík deg vagyok,hogy ez meddig fog tartani,nagyon féltem homeopátiás szert akartam de erre a típusra nincs.Akinek ilyen hosszan tartó ürítés volt mi vált be,mikor múlt el.Kérlek segítsetek!Ez az 5. hét hogy van neki.Köszi

2018. máj. 16. 16:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha csak a Sumetrolinra érzékeny a kórokozó, de ezt már megkapta, akkor az elég gáz. Hiszen, mint írod: már 5 hete tart, és még mindig van 2 pozitív széklet.

nem akarlak elkeseríteni, de amíg az nem változik, addig nem fog megszűnni. Én egyszer voltam felnőttként, mert ápolónőként szalmonellás környezetbe kellett mennem dolgozni helyettesíteni. Természetesen megfertőződtem, és 2 hónapig tartott, de csak úgy, hogy a Sumetro után (ami tünetmentessé tett, de nem irtotta ki a bacikat), Doxicyclint kaptam. Mivel újra és újra csináltak tesztet, és végül arra is érzékeny lett. Gondolom a te fiad túl kicsi a Doxicyclinhez, én mégis azt javasolnám, hogy csináljon a doki új tesztet, hátha már másra is érzékeny az a fránya baci, és valami megoldásra juttok.

2018. máj. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
nekem már az is elég lenne ha nem lenne tünete.Most a védőoltás után ismét hasmenése lett és nyálkásabb is megint,nem úgy mint a legelső hasmenéskor,de több mint eddig és már legalábbcsak 1x volt kaka,most 2-3x amig az utolsó csak nyák...szóval nem tudom mi lesz a kisgyerekkel.Lehet méd 1 summetrolim segítene legalábba tüneteket megszüntetni.
2018. máj. 21. 10:36
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia, hogy vagytok? Láza is volt/van?
2018. máj. 31. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
már kb 8 hete volt,de a nyák kisebb nyálka még mindig van neki...láz nem volt az elején csak hőemelkedés,hasfájás,meg a durván nyálkás kaki és hasmenés.Majd 3 hét múlva küldök be megint tenyésztést.
2018. jún. 5. 12:05
 5/5 anonim ***** válasza:

kerdezo, mi lett a vege?

gyermekem mar 4 honapja pozitiv szalmonellara es a dokik semmit se tesznek.

2021. aug. 14. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!