Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hónapok óta tartó megfázás,...

Hónapok óta tartó megfázás, valaki tapasztalt már ilyet?

Figyelt kérdés

Február végén lettem beteg, tipikus megfázásos tünetekkel, köhögés, hőemelkedés, orrfolyás. Lementem a körzeti dokimhoz, kiírt egy hétre és kaptam 5 db-os antibiotikumot. Azt meg kell jegyezni, hogy ezelőtt kb 1 héttel hagytam abba egy 2 hónapos antibiotikum-kúrát, amit kiütésekre szedtem. Szóval,beszedtem az 5 antibiot, es jobban is lettem, csak a hurutos köhögés maradt meg. Ami a mai napig megmaradt, így 3 hónapja folyamatosan köhögök, néha többet, néha egész keveset. Ez az elmúlt 3 hónapom kb úgy nézett ki hogy 2 hétig a köhögésen kívül tök jól vagyok, aztán 1 hétig valamelyik előző tünetem előjön, és ez a 2 időszak váltogatja egymást. 3 hete ismét folyt az orrom, olyan szinten, hogy nem nagyon tudtam kifújni, így ráhúzódott a fülemre, savós középfülgyulladásom lett, erre is kaptam egy 7 db-os antibiotikumot, beszedtem, infralámpáztam, orrsprayztem, meggyógyultam, ez volt kb 2 hete. Majd ismét, 1 hétig tünetmentes voltam, köhögni alig, de köhögtem, és most ISMÉT kedzek beteg lenni, torokfájás, hurutos köhögés, orrdugulás, hőemelkedés. Már iszonyatosan elegem van, és kicsit félek is, mert ez nem normális. Nagyon nem vagyok beteges ember, félévente 1x vagyok beteg, naponta sétálok órákat, egészségesen étkezem, és mostmár multivitamint is elkezdtem szedni. Az egyetlen negatívum, hogy dohányzom, de ezt is abbahagytam a középfülgyulladás ideje alatt, és azóta kevesebbet cigizem, naponta 2-3 szál.

Valaki tapasztalt már hasonlót? Ha igen, hogy kúrálta ki magát? És szerintetek, milyen dokihoz kéne elmennem? Gondoltam az allergiára, de a beteges időszakaimban hőemelkedésem van, és nem száraz a köhögésem, hanem hurutos, illetve a családban senki nem allergiás.

18/l



2018. máj. 20. 11:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is ebben szenvedek, csak szeptember óta. Minden stimmel, kivéve, hogy én nem dohányzom. Nem tudom, mi lenne a megoldás. A háziorvos hülyének néz, a tüdőgyógyász szintúgy... Most fogok menni másik tüdőgyógyászhoz, hátha jobban kivizsgál.


Először szeptemberben lettem beteg. Két hétig folyamatosan, javulás nélkül beteg voltam. Végül a háziorvos elküldött tüdőgondozóba. Ott megröntgeneztek, légzésfunkciót néztek, majd a végén felírt az orvos egy bazi erős antibiotikumot, amit két héten keresztül kellett szednem, és nagyon durva rémálmaim voltak tőle, viszont egy időre megszüntette a köhögést.

A következő megbetegedés februárban történt, ugyanezekkel a tünetekkel, akkor csak tüneti kezelést kaptam. Ott elég hamar kilábaltam, de a köhögés megmaradt, és most megint ágynak estem. Már több, mint egy hete tart. Kaptam antibiotikumot, utána szájöblögetőt, gyulladáscsökkentőt, most már gyógynövényes teákat és más ilyen dolgokat szedek, iszok, eszek kínomban, mert más nem jut már eszembe.

2018. máj. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Velem is ez van kb 4 hónapja. Még télen kaptam el egy vírusos náthát, pár nap torokfájás után jött a nátha, majd a hurutos köhögés. A hurutos köhögés hol erősebben, hol gyengébben azóta is tart, a nátha egy időre elmúlik, majd mindig visszajön. Máskor 1-2 hét, egyszer 1 hónap volt télen míg elhúzódott a betegség, de ilyen hosszan még soha nem volt és mintha soha nem akarna vége lenni.
2018. máj. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
47%

Szia!

Az antibiotikumok után szedtél probiotikumokat, visszaállították velük a kiölt hasznos bélbacikat, a legyengült immunrendszeredet?Ha nem, akkor az újabb antibiotikum kúra tovább gyengítette az immunrendszeredet és nem csoda, hogy könnyebben elkapsz bármit.Érdemes lenne gyógynövény és természetes alapú vitaminokat, ásványi anyagokat fogyasztanod.Célszerű minőségieket választanod.Ezekkel sok jó tapasztalat van. Ha dohányzol, akkor nagyon fontos a C-vitamin pótlás is.Jobbulást!

2018. máj. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én is így voltam kb.jó 3 évvel ezelőtt.

Aztán ráakadtam a béta glukán nevű immunerősítőre.Gondoltam kipróbálom, sok jót olvastam róla.Azóta/3 éve/egyszer sem voltam beteg, még náthás sem, egyáltalán semmi bajom nem volt. Előtte évente 2-szer felfáztam, negyedévente herpesz volt a számon, félévente a náthás tünetek, köhögés, minden, amiből alig tudtam kilábalni.

Én úgy használom a béta glukánt, hogy kb.november közepén-végén elkezdem szedni, és március közepén, végén hagyom abba, majd újra novemberben.

Interneten rendeltem eddig, a Pharmakon bétáját, abból napi 2 kapszulát szedtem.De most télen kaptam a Rossmannban is, ez nagyobb dózisú, ebből csak napi egy kapszulát vettem be. Lényeges, csak az szedje, aki soha egy napot sem hagy ki, mert akkor a hatása gyengül.Már 3 éve semmi bajom, se megfázás, felfázás, se herpesz, semmi. Munkatársaim mind betegek voltak, köhögtek, tüsszögtek körülöttem, én nem.

A családtagjaim is minden szedik, mindenkire ugyanígy hat.A fiam egyszer most télen kicsit taknyos lett, de 2-3 nap kijött belőle, más baja nem volt.Máskor hetekig beteg volt.

Nem terjesztem, nem árulom, nem azért írom.Aki nem hiszi, nem tudom neki bizonyítani.

Olvassatok el mindent róla a neten,gyerekvitaminban is van már beletéve béta glukán, sőt kutyakaját is láttam, amiben volt.Vitamint se kell szedni, önmagában ez is megerősíti az immunrendszert.

2018. máj. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mondjuk télen nem árt szedni D vitamint legalább napi 2000NE,meg C vitamint legalább napi 1000mg.
2018. máj. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Első válaszolók és kérdező! Végül mi lett veletek? Mi segített? Én is hasonló helyzetben vagyok.

2023. okt. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!