Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi lehet a baj? Tegnap volt 3...

Mi lehet a baj? Tegnap volt 3 hete hogy fáj a torkom és nem akar elmúlni. Mit tegyek? Nagy a baj? Vagy csak nem bírja legyőzni a szervezetem a betegséget?

Figyelt kérdés
3 hete kaptam ospamoxot, az nem segített aztán rá kaptam cefzilt az kicsit javított a helyzeten de nem tökéletes és most 3 napig szedtem Ben U Ron-t de ez sem segített és nem tudom mi a baj....

2018. máj. 21. 11:00
 1/6 anonim válasza:
Szia, szerintem menj el vele a háziorvosodhoz, szerintem nem lehet nagy gond de azért kérdezd meg őt.. Hiszen jobb félni mint megijedni ;)
2018. máj. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
voltam már nála de semmit nem mondt rá :(
2018. máj. 21. 12:15
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Az Ospamox és a Cefzil antibiotikum - ezek szerint a bacid rezisztens, vagyis ellenálló. (A Ben-U-Ron csak síma láz, és fájdalom csillapító - konkrétan nekem annyi, mint a harmat, de ez csak az én véleményem, mindenkinél másképp működik.) Felmerül tehát, hogy nem vírus az, ami a megbetegedést okozza?

Vírus ellen csak az immunrendszerben lehet bízni, tehát, amit én tennék a helyedben:

- Strepfen torok fertőtlenítő tbl - 3x1 - ha nagyon fáj, akkor 3x2 étkezés után. Lehetne Strepsils is, abból is inkább a mézes fajta, mivel az gyulladt torokra nem mindig jó a mentholos változatai, esetleg marhatják a torkot. A Strepfenben pedig benne van a fájdalom csillapító.

- Extra adag Vitamin C - pl. az 500 mg-os narancsos ízű rágó tbl. ebből legalább 3x1 vagy 3x2

- Bő folyadékbevitel. Ha szereted a teát, akkor citrom karikásat ajánlok (nem sima citromléset.) Plusz, ha kedveled a mézet, akkor keverd be a teád azzal. Mézet forró teába ne tégy, mert akkor oda a hatóanyagai! Inkább langyos teába keverd.

És ennyi. Utána várni kell, hogy az immunrendszered elintézze a többit. Remélem beválik, és mielőbb meggyógyulsz! :)

2018. máj. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Es az hogy 3 hete fáj normális? A torkomban ahol van az a logós ízé körülötte piros sőt az a logós ízé is kicsit pirosas
2018. máj. 21. 14:01
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen, az a lógós izé az az uvula. És azért piros, mert gyulladt. Körben pedig maga a torok íve, és az is lobos, piros. A 3 hét pedig amiatt van, mert a kórokozók ellenállóvá váltak. Ha a javasolt terápiát végig csinálod, akkor reményeim szerint javulni fog. :)

Jobbulást!

Nyugodtan tegezhetsz, és higgy nekem: 32 év ápolónői gyakorlattal nem javaslok hülyeségeket. :) :D

2018. máj. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen igyekszek meggyogulni
2018. máj. 21. 20:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!